| anonim_4396 a întrebat:

Din punct de vedere etic, moral cum vi se pare viața de sportiv luptător? A trăi din dat pumni.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Viata de sportiv in general e una frumoasa, sa fii si sportiv bun, iei o gramada bani, te antrenezi constant, traiesti sanatos, e tot ce ti-ai putea dori, chiar daca e solicitanta, insa ca frumusete e undeva sus, o faci si din placere, si din necesitate.

| Dismally a răspuns:

Nu vad nici o problema morala, toti cei care intra in ring isi asuma riscurile deci este ok. In rest nu mi se pare o ocupatie prea atragatoare, sa iei pumni in cap zi de zi, nu e chiar asa placut big grin

| raMLesS a răspuns:

Sportul de contact nu e doar despre dat pumni ca prostu si daca ai bicepsu mai mare castigi, e vorba de strategie, e si un sport al mintii, nu doar fizic.
Tre sa memorezi felul cum reactioneaza ca anumite lovituri, trebuie sa anticipezi, sa vezi care e tactica lui and so on.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...si luat pumni.
Nu stiu ce sa zic, fiecare cu hobby-urile lui. Daca persoanelor respective asta le e pasiunea si vor sa faca din asta o cariera, mult succes. N.am ce sa comentez. Fiecare sport conteaza. Atrage turisti, sponsori, fani, multi bani care prin taxe si impozite ajung la stat pentru a dezvolta infrastructura. Stiu ca luptele sunt foarte populare, sunt urmarile de sute de milioane de oameni. Deci si industria in sine e foarte profitabila. Pe mine unul nu ma pasioneaza luptele. Parerea mea este impartiala. Fiecare face ce vrea atata timp cat nu deranjeaza pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceste sporturi: wrestling, box, sumo, sunt considerate entertaiment și de aceea consider că atâta timp cât sunt practicate în siguranță, nu pe maidan, atunci nu e nimic lipsit de etică sau moralitate în acest sens. Numai în cazul celor care trișează și se abat de la regulile de siguranță.

| UnDiavol a răspuns:

Îți trebuie rezistența nu gluma fiacare pumn loat este cu forța dat si cu intenți diferite adică dacă ești intr-o bătaie de strada nu ai regulii da și cu piatra la cap trebuie sa ai Abilitați nu gluma și mai multe nu este ușor sa ai viața de luptător eu nu-s luptător dat știu câte ceva acolo cât de cât

Răspuns utilizator avertizat