| Anonim333343544443 a întrebat:

Dintre droguri si jocuri de noroc de care te poti lasa mai usor?

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cei care raspund ca de jocuri de noroc te poti lasa mai usor, nu cunosc dependenti. Asa ziceam si eu pana acum cativa ani: tigarile, bautura si drogurile sunt cele mai nasoale. Jocurile de noroc sunt cel mai acceptabil viciu. Nu-i chiar asa. Intrucat cunosc un dependent, si chiar m-a afectat, spun clar si raspicat ca jocurile de noroc sunt cel mai nenorocit si cel mai dezumanizant viciu. Daca devii dependent, mai ales de aparate, te-ai nenorocit. Nu doresc la nimeni sa fie dependent sau sa aiba pe cineva in familie care are aceasta "slabiciune".

| LoveSleep a răspuns:

Jocuri de noroc

| Mayar a răspuns:

Jocuri de noroc. Pe alea nu ti le administrezi in vene, in organism. Odata ce iei droguri, te simti super, apoi cauti din nou acea senzatie, pe care nu o mai obtii, fiindca organismul tau deja s.a adaptat, si are nevoie de o doza si mai mare. Nu intru in detalii medicale, sunt destule documentare concise si interesante pe youtube.

| Sociopat a răspuns:

E mai greu sa te lasi de heroina. Uita-te la filmul "Trainspotting"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocuri de noric, daca ai vointa happy Drogurile iti intra in "sange" si nu iti mai dai seama atat de bine pericolul happy e greu sa realizezi pentru ca te turmenteaza. Succe sper ca te-am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

droguri.

| Swyn a răspuns:

Raspuns normal ar fi ca te vei lasa mai usor de jocurile de noroc, pentru ca drogurile sunt niste substante care te fac sa-ti pierzi mintile, insa totul in viata tine de vointa. Poti face orice daca-ti impui respectivul lucru