| Nikyola a întrebat:

Dintre o chitara acustica si una clasica, ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| Laura1092 a răspuns:

As alege o chitara acustica, desi are corzi de fier si te dor mai tare degetele, te obisnuiesti tu. Imi place mult mai mult cum suna cea acustica si imi place mai mult chiar si designul. Eu te sfatuiesc sa iti iei una acustica.

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

As alege acustica, fiindca imi place mai mult cum suna fata de cea clasica.

| Dumnezău a răspuns:

Cea clasica rupe,daca vrei sa canti in general, folk.Cea acustica, rupe, daca vrei sa canti de toate, in general.Nu ma intreseaza corzile mai tari de la acustica, de asta mi-am si luat acustica anul trecut, cam pe vremea asta.Chitara clasica e buna, insa insuficienta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O shaorma

| cristi13 a răspuns:

Eu am ales deja... electrica....acum depinde de ce genuri vrei sa canti.big grin

| shadovv a răspuns:

Un double bass.

| AikkoxD a răspuns:

Eu le am pe amândouă. Dacă ai cât de cât experienţă, poţi să-ţi iei acustică. Ce să spun, la aia clasică poţi cânta mai multe genuri de muzică, dar pe mine, cel puţin, mă cam dor degetele.
Eu merg pe cea acustică.

| Lexylovest a răspuns:

Acustica e mult mai buna am acasa de amandoua