| OchyDeViperă4Love a întrebat:

Dintre urmatoarele limbi, pe care o alegeti si de ce?
Engleza, Franceza, Rusa, Germana sau Spaniola?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Fără îndoială, engleza.
Gramatica mi se pare uşoară, şi îmi place foarte mult accentul britanic.
O seară plăcută!

pa, pa.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Chiar daca nu sunt o pasionata a limbilor straine, prefer engleza pentru ca ea mi-a placut, pur si simplu.
Pa, pa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea, engleza e pe primul loc, pentru ca se vorbeste peste tot in tarile straine, cat si la noi, si celelalte sunt vorbite de catre noi toti, dar mai putin ca engleza.
Dupa engleza aleg spaniola.
Imi place, stiu si eu spaniola, si e usor de invatat.

Toate cele bune!happy

| Ana a răspuns:

Spaniola, pentru ca este usor de invatat si de vorbit.

| Florynmatrix a răspuns:

Eu aleg Engleza pentru ca asta o stiu cel mai bine si e si frumoasa, si Franceza e frumoasa dar nu o stiu asa bine happy

| Magda267 a răspuns:

Engleza pentu ca este o limba internationala si Spaniola pentru ca este o limba frumoasa si usoarawinking

| Ada_3811 a răspuns:

Salut! Eu as alege engleza si franceza deoarece sunt cele mai vorbite in lume, iar franceza seamana mult cu romana.

| Anahiteamo a răspuns:

Spaniola pentru ca e usor de invatat si de vorbit
Engleza pentru ca este o limba cu care ma pot descurca peste tot in lumea asta.
Franceza pentru ca se aseamana cu italiana si spaniola si imi plac pronuntiile. Sunt toate 3 niste limbi minunate:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza, pentru ca este cea mai utilizata.

| Kalimdor99 a răspuns:

Eu as alege engleza pentru ca este cea mai vorbita limba din lume