| Florentina9210 a întrebat:

Doar mie mi se par retardate reclamele la inghetata " of corso"?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu prea ma uit la tv decat rar, nici mie numi promovarile astea exagerate, dar asa au ajuns in top multe marci

| RAY a răspuns:

Repetitia unui lucru te face sal reti in memoria de lunga durata

Bilingual Ss were given free recall lists consisting of both English and Spanish words. In those lists, words were repeated in the same language (within-language repetition) or were followed by their translation in the other language (between-language repetition). The distance, i.e., number of other words intervening, between the word and its repetition was systematically varied. The results show that the probability of recall is an orderly function of distance, type of repetition and their interaction. The greater the distance, the higher the probability of recall. Between-language repetitions give higher recall overall than within-language repetitions. This advantage is most marked at short distances, dis-appearing at the greater distances. These effects are related to a picture of short-term storage and the way in which a word is represented in it.

| Drimmero a răspuns:

Retardate retardate, dar as manca in secunda 2 o inghetata de acolo!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Hai lasa-ma. Tu mananci orice.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu orice, dar cu siguranta orice mancare de calitate!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu as vrea sa fiu sotia ta. La tine saraca femeie trebuie sa stea numai im bucatarie. Esti si pretentios si tu in schimb, ce ii oferi ei?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar crezi ca eu as vrea sa traiesc cu tine restul vietii? Nici intr-un caz! Nu sunt pretentios, fiecare cu ce-i place, doar nu as sta sa mananc ciorba de urzici in fiecare zi. Ce sa-i ofer? E pe oferite? Vad eu...bwuahahah/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Dar pe mine nu ma intereseaza ce vrei tu, eu ti-am zis ca fapt divers. Este o diferenta intre o iubita si o menajera. Daca tu traiesti cu impresia ca femeia este facuta sa stea la cratita, te inseli. '' ce sa ii ofer? E pe oferite?'' Whaat? Nu imi vine sa cred ca ai zis asta. Acum in ziua de azi, daca nu stii sa surprinzi femeia cu o bijuteriw sau o haina sau poate si o vacanta in strainatate, pleaca si te lasa. Sa fie prea redusa mintal sa stea doar sa munceasca si atat.
Mai aveam de zis, dar inchei aici. Si lasa '' bwahaha-ul'' ca nu te aranjeaza. Cius!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ai scos in evidenta mare parte a materialismului! Nu traiesc cu impresia ca femeia trebuie sa fie 24/7 la cratita, dar nici sa fie monument. Si barbatul munceste de-i sar capacele, nu doar femeia. De oferit, poti sa oferi orice, cu valoare buna, acum depinde de la caz la caz ce prefera fiecare. Si daca unul nu poate sa surprinda intr-o zi pentru ca nu-i permite portofelul, de exemplu, ce se intampla? Femeia il iubeste doar cand are cash-ul full si cand nu mai are, il paraseste? Pai si femeia aia ce iubeste pana la urma? Pe el sau pe bani? Ce face ''bwuahahahaha'', nu ma aranjeaza? Uite cand in timp ce-l '' pronunt'', ma imbrac, ma incalt, etc rolling on the floor)))

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Dragul meu. Hai sa nu fim ipocriti, fiecare dintre noi are o doza de materialism. Doar unul care nu poate oferi, spune asta. Si imi pare rau ca am standarde inalte, stiu ca nu sunt si nici nu voi fi fata visurilor tale. De altfel nici nu imi doresc asta. Doar ca orice femeie are nevoie si de cate un mic cadou macar o data pe luna. Tu ce crezi, ca o scoti a plimbare prin sat/ oras si gata, ai rezolvat?
Apropo, in timpul cand te '' imbraci'' si in acelasi timp il pronunti ai grija sa nu cumva sa uiti fermoarul la pantaloni deschis. Hahaha.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Stai linistita, sa-l si uit, nu este o problema! Vrei tu sa fii rea pana la final, este? Stai linistita, sunt de acord cu ''surprizele'' in cupluri, doar asa merge o relatie perfect, nu trebuie sa sa-i pe mine sa ma omori rolling on the floor)

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu am '' sarit''' ti-am zis realitatea!
Nu sunt rea deloc. Ti-ai creat o impresie total gresita despre mine. Se vede ca nu ma cunosti deloc.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu mi-am creat nicio impresie, eu doar glumesc, imi place sa agit fetele si sa le fac sa se enerveze, satisfactie maxima! In special pe tine imi place sa te agit/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Daca tu numesti asta '' agitat'' e bine. Tine-o tot asa. O sa gasesti intr-o zi tipa rea care sa se sature sa tot o '' agiti'' cum apui tu si sa iti dea borsul pe nas. Ce mi-ar place sa fiu eu aceea! Sa vezo ce satisfactie maxima voi avea eu.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Pana sa dai tu ''borsul'' pe nas, ar trebui sa te mai inalti, sau sa umbli cu tocuri inalte, cel mai putin probabil sa se intample asta/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ma subestimezi.

| Drimmero a răspuns:

Ti-ai facut aparitia din nou pe aici, peste a cata suspendare ai trecut cu vederea? Oricum, Cocino, eu te stimez enorm ca sa stii!

| Coquina11 a răspuns (pentru Drimmero):

Eh, asa fac toti dupa ce-mi bat daravela de ei...ma stimeaza.
vezi ca sindromul stockholm se trateaza.
dar stiu ca nu vrei sa te vindeci...stim toti cum visezi tu sa ma stimezi pe mine.
hai, antreneaza bine limba, ia-ti si bilet de pe acum, ca stau multi la coada sa-mi fie sclavi, si o sa treaca ceva pana iti vine randul.

| Drimmero a răspuns (pentru Coquina11):

Pedaleaza mai departe, mai ai de invatat sa trollezi! Vezi ca eu nu sunt adeptul gayismului, cauta-ti pe cineva care sa te sustina si sa fie ca tine.

| OldSoul a răspuns:

Parerea mea... Toate reclamele sunt tampite.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eee nu vad nimic rau la reclamele de la Corso dar as manca o inghetata de asta si de ce nu? mie imi place mult inghetata.

| Gonrax a răspuns:

Cum a spus Drimmero, sunt retardate, dar aș mânca una devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E putin spus 'retardate'.

| GabrielICG a răspuns:

Si totusi esti aici vorbind despre ea happy, if it's stupid and it works it ain't stupid, intelegi ce vreau sa spun?happy

Răspuns utilizator avertizat