| Excelentu a întrebat:

Doar mie mi se pare ca lumea asta e plina de prostie si de ura? Sau e asa doar in tari mai putin dezvoltate precum România?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa este peste tot, pe afară este vopsit gardul și înauntru, leopardul.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Asa e in toata lumea, ciuda si rautate cu minciuna combinata si putina seriozitate de la un numar redus de locuitori.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Stai tu linistit, lumea e plina de scelerati peste tot, chiar si in tarile civilizate, depinde doar nivelul de scelerare. La noi prostia si ura sunt intr-adevat mai curand subculturale, in timp ce in tarile mai civilizate devin snobism si invidie patologica sau rasism. La noi as spune probabil fara sa gresesc ca prostia si ura sunt intretinute in mare parte de cultul religios predominant. Daca vom observa tarile civilizate din europa vestica vom constata ca ei sunt preponderent catolici si asta se vede in primul rand in cadrul cultului in sine de la vestimentatie la limbaj, cultura, modernism si toleranta. La noi religia asta determina mai multa ura decat orice altceva. Apoi nivelul de trai care nu permite culturalizarea si ajuta la dezvoltarea si propagarea violentelor, urii, suburbanismului, vulgaritatii etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ura din pacate e predominanta pretutindeni pe glob(deoarece ura nu tine cont de NIMIC...)prostia si ignoranta insa e predominanta in tari subdezvoltate ...ca a noastra din pacate.