| Gabigabyi a întrebat:

Doresc un raspuns cat mai urgent. E adevarat ca oul de rata nu se bate sau se mai poate face galuste pentru supa de gris din ele?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nimic adevărat. Poți face găluște din rățuște.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ideea oualelor de rata este ca nu se bat foarte bine, din cauza albusului care este gros si dens si de acolo urmeaza partea in care nu se prea foloseste pentru astfel de lucruri numai.

| Gabigabyi explică (pentru DoarBogdan):

Adică nu se poate face galuste?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Gabigabyi):

Pai probabil ca se pot face, daca le bati foarte bine. Incearca si vezi sa prinda consistenta.

| Gabigabyi explică (pentru DoarBogdan):

Intrebam doar. Unul spune una altul spune alta, nu mai stiu ce sa cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ouale de rata sunt bune la omleta sau la pus sub rata, sa iasa boboci. Pentru galusti, batrana GAINA e cea mai calificata.