| Vanilla_4531 a întrebat:

Dragele mele fete, ce inseamna sa fi materialista? hmm...este o intrebare care ma macina destul de rau, de ce? Pt ca sunt cu un baiat de o buna vreme, si ca in orice "poveste" totul a fost roz la inceput. Dar acum treaba sta in felul urmator eu nu am un loc de munca, el are. El sustine sus si tare ca trebuie sa fim egali din punct de vedere financiar, poate ca si asa o fi trebuind sa stea lucrurile dar daca nu gasesc nu inseamna ca e vina mea.Fiind de ceva timp impreuna(mai precis 2 ani) mi se pare normal sa fie si el mai atent la nevoile si necesitatile mele.Nu ma intretine el, doar ca stau in weekend la el, restul saptamanii, acasa.Nu ii cer sa-mi cumpere ceva, sa-mi faca sau sa dreaga dar atunci cand ii mai dau de inteles ca am si eu nevoie de ceva, sare in sus ca daca vreau ceva, sa-mi cumpar sau sa ma angajez, ca el nu are obligatii fata de mine.Ma repet nu-i cer, nu-i impun dar ma gadesc si eu, de ce sa se comporte in halul asta, pentru ce suntem impreuna? Nu are luxul dupa lume, nu are milioane in cont, nu are mertzane in fata usii...de ce ma face materialista si ca ma gandesc doar la mine? DE CE?

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Asta nu inseamna ca esti materialista este el zgarcit, mai ales daca e singur la parinti e clar. Mi se pare normal sa te ajute daca sunteti de 2 ani si daca ai nevoie de ceva si tu nu poti sa iti iei sa iti ia el.Ma gandesc ca daca te vei casatori cu el la fel va face? Nu va da bani in casa? Nu este vina ta ca nu ai de munca si ca nu gasesti nicaieri, el trebuie sa te ajute cand ai nevoie.Stii cam toete relatiile sunt roz la inceput apoi apar mici probleme pe "ici pe colo". O seara buna