| stef87 a întrebat:

Dragi admini! Este de-adreptul revoltator sa observ cum altii sunt lasati sa puna intrebari si comenturi rasiste si instigatoare (eventual sa fie si premiati ca mari useri), iar ceilalti sa fim impiedicati/ blocati sa folosim termeni pur normali: o r g a s m.

Prin acesta tin sa va atrag atentiaca nu faceti decat sa incurajati lumea sa paraseasca site-ul.

Dragi useri, ce parere aveti de felul cum se descurca adminii si cat de ok vi se pare ca altii sa se exprime total aiurea fara a fi controlati, in timp ce unii suntem amedati pentru fiecare silaba?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Greselile de gramatica nu sunt chiar asa wow, se pot rezolva, dar poate ca lista de cuvinte care sunt interzise in functie de categorie ar putea fi revizuita.De trolli nu mai spun, se inmultesc ca ciupercile dupa ploaie. laughing

| CIaudiu a răspuns:

Site-ul are doar un admin, care e de genul feminin si nu-si bate capul 24/7 cu el. De-aia a si scazut atat de mult in popularitate - pentru ca misuna multi neseriosi fara sa fie "amendati" instant constant. Sunt si eu de acceasi parere, ca site-ul ar merita o actualizare back-end. Multe cuvinte sunt corectate automat de inteligenta artificiala a site-ului, insa de multe ori da rateu. De multe ori m-am trezit sa-mi plesneasca cate o cratima unde nu era cazul sau sa-mi modifice cuvintele schimbandu-le total sensul. Am verificat cu atentie in DEX si DOOM iar dreptatea e la mine. Dar stii cum e - asa site, asa utilizatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, ce spune altcineva "ca exista doar un admin" n am habar asta, eram pregatita de mai devreme cu ideea ca "moderatorii prind doar anumite conturi" dar pare ca cele care nu-s luate in seama, sunt cele noi, sau cam inactive, apoi dupa o perioada mai lunga, ii suspenda contul pentru faptul ca face asta de multa vreme in care l-a iertat. Toata faza cu rasismul e ceva f normal care se intampla, doar, si este evident ca nu face fata la toti. Si nu ca sa ma cert, dar nu cred ca scopul site-lui este sa se organizeze utilizatorii activi cu discutii personale.

| stef87 explică (pentru anonim_4396):

Ca sa o lamurim cu rasismul: in mod normal, dpa parerea mea, mai als pe un site unde dezbati probleme, deci incerci sa aduci un plus societatii, nu poti sa accepti intrebari puse exact sa sublinieze tratamentul rasial: eu sunt x, ea e altfel, ai ei nu ma vor ca nu sunt ca ei, dar rasa mea e mai dezvoltata si avem sanse daca fugim. Pe bune?! Il blocam instant! nu mai zic de cuconita care raspunde: huuua, ca neamul lor, ca sa fugi, ca te vor omori... Alo, femeie! oricat de adevar ai grai, nu o spui in felul asta, sa instingi pe ceilalti, sa incurajezi comportamentul ala! Deci o stergeam de pe site pe chestia aia!

Si pe mine nu ma lasa sa scriu intr-un coment la capitolul "dragoste si sex" despre mimarea O r g a s m u l u i. Robot nerobot, dar frate, vezi ca ti-am facut report pe intrebarea si comentul cu rasismul, macar ai citit? II doare la basca! atunci de ce ii doare de ce scriu eu?