| Mya_2107 a întrebat:

Dragi prieteni, eu nu am accesat niciodata acest site deci sunt noua si doresc sa imi spuneti ce alte lucruri se fac aici?

Răspuns Câştigător
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Bun venit pe TPU, Myutzu!

Ce este TPU?

Toti Pentru Unu este locul unde oferi ajutor semenilor tai raspunzand la intrebarile acestora. Pe TPU impartasesti celorlalti cunostintele si experienta ta, ajutandu-i pe cei care au nevoie de raspunsuri la intrebari diverse. La randul tau, cand ai nevoie de un raspuns la o anumita intrebare importanta pentru tine, pe TPU vei primi ajutor prin raspunsurile celorlalti.
Suntem pe TPU pentru a da si a primi sfaturi bune, pentru a fi toti pentru unu si unu pentru toti.

Cum castig puncte pe TPU?

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza – cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
•pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
•pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
•atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
•pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
•primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
•al doilea – 40 de puncte;
•al treilea – 30 de puncte;
•al patrulea – 20 puncte;
•al cincilea raspuns – 10 puncte.

Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
In primul rand citeste "Intrebari frecvente" http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente. Iar daca vei mai avea nelamuriri, poti sa ne adresezi oricand o intrebare (publica sau in privat).
Succes! Numai bine! Si la multi ani!

| Silvia a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Aşteaptă puţin, vine NOname şi te lămureşte:)).

| User a răspuns:

Sex in grup.
E chiar asa greu sa citesti un amarat de regulament?raised eyebrows

| anyia a răspuns:

Pai, daca ai vreo nelamurire in legatura cu ceva, alegi o categorie, pui intrebarea si astepti cateva raspunsuri de la cineva. Daca ti-a placut foarte mult un raspuns, dai fundita persoanei respective sau votezi unul/mai multe raspunsuri. De asemeni, poti raspunde la intrebarile celorlalti(asta daca stii sa-i ajuti)...
Pentru a afla mai multe, citeste regulamentulbig grin

| ριтιquтss a răspuns:

TPU = toţi pentru unul
Ne ajutăm între noi răspunzând la întrebările altora.
Cu plăcere.
La revedere!