| teo18 a întrebat:

Dupa 4 zile parul meu se face de zici ca este lins de vaca.Nici macar nu folosesc produse pentru par.
Ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adică se îngrașă!
Te speli cu un șampon pentru păr cu tendință de îngrășare /păr gras și un balsam.
Te speli o dată pe săptămână.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Aplica leacul batrinesc 1 te speli cu sapun de casa (facut la tara de bunica) o cana de apa cu un galbenus de ou, pui apa si bati bine galbenusul in cana. Dupa ce ai facut baie +spalat cu sapunul de casa te clatesti bine.umplii lavoarul pina la prea plin si torni apa cu oul apoi treagi inca o clatire dar masezi bine pielea capului si freci bine si parul cu apa din lavoar. Cind ai terminat storci usor parul si il mai freci la radacina cam 5 min apoi il stergi cu un prosop Vei avea un par matase, ciuciu matreata ciuciu alte nebunii.Or sa vina sa strige in gura mare vezi domle" ph etc. Bunica asa se spala si are un fir de par de prinzi pitigoiul cu el si inca are parul 65% negru de cazut ciuciu sa cada.

| Anna_8997 a răspuns:

Buna!
Inainte si eu pateam la fel, asta inseamna ca esti la pubertate si ca te dezvloti normal.Trebuie sa te speli cu un sampon pentru par cu dendinta de ingrasare. Adica orice sampon (clear, elseve etc.) dar cand il cumperi trebuie sa scrie undeva jos,, Pentru par cu tendinta de ingrasare'' Spala`te odata pe saptamana, iar daca nu esti prea multumita, incearca de doua ori!

Sper ca te-am ajutat.
Fundita? Am mare nevoie puppy dog eyes