| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce am luat o nota mica la un obiect (matematica) parintii se supara. Ce trebuie sa fac ca sa ma impac cu ei? fundita

4 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Sa le explici clar ca o nota e doar o cifra trecuta negru pe alb pe o foaie. E adevarat ca, conteaza pentru liceu, dar sa fie suparati pe tine nu schimba nota.
Sau poti pur si simplu sa iei o nota mare in urmatroarea lucrare, ascultare, sa le promiti ca iti refaci media, si cand se intampla, totul va fi ok.

| BLG a răspuns:

Pai ai putea invata ca sa iei un 10 la mate sau mai multi la alte materii...sigur o sa functionezebig grinbig grin

la mine functioneazabig grin

| andreeacozma a răspuns:

Trebuie sa le explici ca nu prea stai bine cu matematica si daca vrei si tu bineinteles potin sa te duci la pregatire si daca ai sa te duci poate ai sa iei note mari si ai sa iti multumesti si parintii chestia e ca nu trebuie sa se supere degeaba fiidca nu esti buna la mate fiecare are un obiect preferat Trebuie s ale explici care este situatia si niciodata sa nu le ascunzi notele si sa tii in tine o gramada de timp vorbiti si lamuriti:*Fundabatting eyelashes pls?

| geanyna31 a răspuns:

Le explici si uh ca o sa acoperi nota aia cu un 9 sau 10.si sa inteleaga si ei ca e destul de greu sa iei numai note mari.; x; x; fundita?