| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Dupa ce intri la politie / jandarmi, ai voie sa iti faci tatuaje?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce, crezi ca le este rusine sa te dea afara din Politie daca faci asta dupa ce te-ai angajat deja la ei?

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Regulamentul spune că nu ai voie să ai tatuaje/piercing-uri la vedere. Poți avea în zone acoperite, neexpuse.

| Anonimul151 a răspuns:

Normal ar fi să nu ai tatuaje dacă lucrezi intr-o astfel de instituții.

Dacă ai tatuaje, în zone vizibile probabil e o problemă, însă dacă tatuajul/tatuajele se afla în zone în care nu se vad absolut deloc, nu cred că este o problema.