| bazgau a întrebat:

Buna ziua TPU! La jandarmi ai voie cu tatuaje dar nu in zone la vedere de ex pe spate.Dar la trupele speciale ai voie? Multumesc anticipathappy!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, in ambele cazuri, nu este nici o problema. Numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

La politie si jandarmerie nu iti da voie sa ai tatuaje.
Nu iti dea voie nici daca ai semne distinctive, mari ma refer; cum ar fi o pata sa zic de 3x3 cm.
Sunt unele locuri in afara de jandarmerie si politie unde iar nu se poate, de exemplu.SIE, SRI

| incoruptibilul1000 a răspuns (pentru onasis1961):

Esti sigur ca la sri si sie nu se accepta tatuajele?

| onasis1961 a răspuns (pentru incoruptibilul1000):

Foarte sigur!

| Alexandru_Florut_1997 a răspuns:

La jandarmi tatuajul nu trebuie sa fie vizibil, iar la trupele speciale ai voie, datorita faptului ca, tatuajul exprima un animal caracteristic tie, sau semn de independenta si putere happy