| Stanciu_Diana_2000 a întrebat:

Este adevarat ca la academia de politie nu ai voie cu tatuaje?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te primesc cu tatuaje, daca acestea sunt vizibile cand esti imbracat. Daca nu sunt vizibile atunci cand esti imbracat atunci te primesc.

| DjNick112 a răspuns:

Da..este adevarat.te dezbraca pana la chilotei si te verifica daca ai tatuaje (asa a prodecedat si cu mine) dar din cate am inteles poti sa ai unul dar sa nu fie vizibil daca esti imbracata in pantaloni scurti si tricou...dar eu iti recomand sa nu-ti faci tatuaje.

| Stanciu_Diana_2000 explică (pentru DjNick112):

Ok..mersi :* Vreau se te mai intreb ceva.ce trebuie sa fac pentru a intra la academie?

| DjNick112 a răspuns (pentru Stanciu_Diana_2000):

Pai..trebuie sa indeplinesti conditiile din regulament, sa nu ai probleme cu politia..nici tu nici parintii tai...etc...

Cat despre materii, nu stiu in ce clasa esti, dar daca mai ai timp iti recomand sa incepi sa inveti incetu cu incetu gramatica, o limba straina la perfectie si istoria... concurenta e foarte mare, iar daca vrei sa fii admisa din prima, trebuie sa te apuci din timp pentru ca vei intra in panica de timp cand vei fi in clasa a 12-a si nu vei putea invata si pentru academie si pentru bac.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns (pentru Stanciu_Diana_2000):

Pentru a te inscrie este necesar sa mergi la IPJ din judetul tau sau la departamentul de resurse umane al celei mai apropiate sectii de politie, unde vei completa o crerere de inscriere si vei primi toate informatiile necesare pentru efectuarea dosarului. In aceasta perioada se fac recrutari, deci daca doresti sa sustii Examenul de Admitere din 2015, acum ar fi momentul cel mai potrivit pentru a te inscrie. Articolul urmator te va ajuta: ...-a441.html

Mult Succes!

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Tot ce trebuie sa stii despre Academia de Politie si Tatuaje: https://www.academiadepolitie.com/......-a600.html