| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum se stie suntem in postul pastelui, dupa ce am facut sambata trecuta cumparaturile in piata am zis ca trebuie sa beau o bere si sa maninc 2-3 mici ca n-o fi foc, ajungind gratarul cu pricina am ramas inmarmurit de ce am vazut, era un ditamai popa fratilor, baga la mici in el de ziceai ca n-a mai mincat de 5 zile, m-am apropiat de el si l-am intrebat despre post, s-a uita 2 minute la mine si mi-a zis, ai dreptate fiule, nu se baga carne-n carne, doamne apara si pazaeste. da mata ce faci aici parinte? este vorba de alta carne fiule, de vita sau de pui? intreb eu, nu ma, esti canuta om sucit tu, lasa-ma dracu sa mananca si pe urmma iti explic, ce sa stau sa-mi explice, am pus capul in pamant si am plecat, la ce fel de carne a facut referire popa nu stiu, voi aveti habar?

2 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Bre, se refera la cremwursti si covrigi.

http://assets0.ordienetworks.com/tmbs/a4eb1e57ab/fullsize_8.jpg? 352183f0

Si totusi covrigul e de dulce, daca nu ai incredere sa gusti din el, macar linge-l!
Pofta buna!

| CoolSaku a răspuns:

Era carne spirituala de la Dumnezeu... Nu stia cum sa-ti ascunda tie cat mai bine ca el mananca mici in post si va spune voua, crestinilor, sa nu faceti asta. Alta scuza mai buna nu a gsit si a spus ca mananca altfel de carne. Urma sa se gandeasca in timpul mesei ce fel de carne sa spuna ca e si cam ce minciuni sa mai spuna dupa. Nu le poti cere oamenilor sa fie perfecti. E in firea lor sa pacatuiasca.