| Forza4Milano a întrebat:

Dupa pararea voastra care sunt cele mai bune marci de chipsuri?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Pringles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o perioada cand aparusera variantele de la Chio Extreme, mi-au placut mult cele cu wassabi si ardei iute, era o provocare intre prieteni sa mancam o punga intreaga si sa radem de noi.

Din ce am sesizat eu Chio face cipsurile mai subtiri si mai usoare, Lays mai groase, probabil folosesc ingrediente diferite si nu numai din cartof pur, poate e chiar un amestec de ingrediente.

Comparatia intre cipsurile astea este precum intre Android si ios sau Coca Cola si Pepsi, mai multi cu Android si mai multa cola.

La fel si la cipsuri, consumul mai mare este la Lays dupa parerea mea, insa eu prefer Chio.

| Țoglă a răspuns:

Lays sau Gusto dacă pufuleții întră în sfera asta.

| Hela a răspuns:

Lays