| Jello a întrebat:

E adevarat ca Facebook-ul se desfinteaza? ^^

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Nu cred, pentru că sunt foarte mulți utilizatori.
Eu cel puțin nu am auzit nimic despre desființarea Facebook-ului.

Toate cele bune!happy

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Chiar crezi ca renunta fondatorul Facebook-ului la banii ce-i face pe atatea milioane de utilizatori?

| Rukhsandra a răspuns:

UNde ai auzit-o si p'asta laughing?!

| adrianajollie a răspuns:

NUUlaughing cum sa se desfiinteze :O? cine ti-a zis asta. stai linoh go on ca nu se va intampla
fundabatting eyelashes?

| KittyLoveBastet a răspuns:

Circula multe zvonuri cum ca s-ar desfiinta pana si Yahoo! Messenger. Fi sigura ca nu o sa se desfinteze facebook-ul, hi5-ul etc etc, caci se castiga multi bani de pe urma lor big grin

| unknz a răspuns:

Anonymus, un grup de hackeri, a anunţat că vor iniţia un atac, pe 5 noiembrie, asupra reţelei Facebook. Hackerii acuză reţeaua de socializare că încalcă dreptul la intimitate al utilizatorilor. Oamenii nu au menţionat în ce va consta atacul, dar au precizat că Facebook va fi distrus. În 2006 fraţii Watchowsky, băieţii din spatele Matrix, lansau un film intitulat V For Vendetta. La 5 ani după respectiva lansare, motto-ul respectivului film,, Remember, remeber the 5th of November" se pare că a influenţat unul din cele mai puternice grupuri de hackeri din ultimii ani, Anonymous.
Acelasi grup care a stat la baza căderii lui Play Station Network pentru câteva luni se pare că acum are un nou scop, trecerea serviciului Facebook în mod offline, adică desfiinţarea sa, pe aceeaşi dată menţionată în film – 5 noiembrie 2011. Deşi scopul pare fabulos, într-un clip postat pe YouTube în urmă cu câteva zile de un,, oficial al grupului" încrederea pare destul de mare în respectivul eveniment şi mai ales în veridicitatea sa. Citeşte mai mult pe playtech.ro.
Sursa: http://www.monitorulexpres.ro

| alin14 a răspuns:

Se desfiinteaza din cauza hackerilor

| Stefy6091_2978 a răspuns:

Pai da... Facebook-ul se desfiinteaza din cauza hackerilor. Chiar si daca fondatorul castiga multi bani este foarte stresat. Zvonurile umbla ca s-ar inchide pe data de 5 noiembrie.