| CPLM a întrebat:

E adevărat ca, gura femeii este cea mai letala arma?

44 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

rolling on the floor)) femeia are doua buze cu care te cearta si doua cu care te impaca

| RAY a răspuns:

Nu,,prostia care iasa din creierul barbatilor este infinita realy nu glumesc

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este doar o iluzie optica!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gura femeii e ca o musculiță enervanta. Te bâzâie de nebună, până îi fuț una.
Am avut ocazia să mă cert cu cele mai idioate mahalageoaice. Unde le mai funcționau din 'neuroane' le faceam sa taca, unde nu, singura solutie este sa pleci, ori sa-i fuț una, dupa care sa plece/sa o faci sa plece, si sa nu o mai bagi in seama tot restul vietii.
Femeia nu are nici o "arma" superioară masculilor, de aia nici nu participau la razboaie.

| Hammurabi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

"Gura femeii nu e o "arma" superioară masculilor"
Așa o fi.
Dar i-a gândește-te că se hotărăște ea să-i clănțăne dinții tocmai când îți face un oral... rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Doar simplul gand, doare laughing

| Drimmero a răspuns:

Direct K.O cu intrebarea asta!

| anonimg a răspuns:

Nu se cade sa vorbesti in felul acesta. Autocontrolul nu trebuie sa ne lipseasca. Lipsa acestuia face rau tuturor. Ca unui frate iti vorbesc. Scapa de supararea din inima. Este normal sa fim suparati; dar nu trebuie sa fi asa tot timpul. Unde este impacarea? Unde este pacea? Nu le mai tine departe de tine, de inima ta. Nu trebuie sa raspunzi la mesaj.
Daca iti vezi neputinta, acum este timpul sa stigi catre Dumnezeu: "Doamne, ajuta-ma!" Nu trebuie nimic mai mult.

| Dumblytics a răspuns (pentru anonimg):

Bine, ete acum strig.
Doamne, ajuta-ma! Ajuta-ma sa apuc sa vad cum se tavalesc toti indoctrinatii in chinuri!

| Hammurabi a răspuns:

Superbă întrebare. laughing
Nu mă hotărăsc ce interpretare să-i dau ca să-ți răspund. laughing

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai nevoie de un interpret?happy

| Hammurabi a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu, dar chiar n-am putut să expun în cuvinte imaginile pe care le aveam în minte... laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru EcceHomo):

Obsedat ...deh laughing

| mentholinks a răspuns:

Daca are dintii ascutiti.

| Nemessys a răspuns:

Ce-i bomba atomica pe langa gura femeii? O.o

| Clorox a răspuns:

Nu chiar... Mintea e cea mai letala arma dupa parerea mea.

| GoldenZenith a răspuns:

Depinde în ce sens întrebi. smug

| GoldenZenith a răspuns:

Nu mă kak pe mine, in schimb, pot sa o fac pe tine.
Draga mea, eu nu am treabă cu ce vor sa faca alții, asta legat de întrebarea ta, chiar i-am spus lui Ray la o întrebare de a lui legata de familii că fiecare face treaba asta când și daca simte. Și cine a zis că nu te sufăr? Îmi ești mai neutra decât ai tu impresia și nu îmi bat capul, atât. Crezi că oful tău îl am eu?
Pup kiss

| Dumblytics a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mai ai de gand sa zici ceva?
ca vreau sa-mi scutesc genitalele de suferinta si sa imi iau un pistol sa le impusc, sa nu fie nevoite sa suporte chinul gurii tale mai periculoasa decat o arma.

| GoldenZenith a răspuns:

Pai nu par, pisi. Sunt. Nu mă cunoști, nu știi nimic despre mine. Du-te și pierde timpul altcuiva, de data asta sunt drăguță și îmi donez timpul dandu-ti câteva răspunsuri. Nu o sa se mai întâmple. Puuuuuup

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arma? Nu dar?))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar dacã o bagi in seamã si o iei personal. Nu ai de ce sã te certi cu una deoarece cazi din lac in put.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti bolnavã la cap?

| Dumblytics a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mai toti poetii sunt.

| Dumblytics a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca esti gelos si frustrat ca nu-ti scrie si tie nimeni poezii erotice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumblytics):

Wow mai prins, uite acum plâng cã nu am admiratoare "erotice" pe TPU rolling on the floor

| Dumblytics a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, pe toti ii prind.
Invata sa scrii si poate nu-ti mai scriu fetele doar un vers unde iti zic sa te duci dreacu, asta in cel mai bun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai să nu exagerăm. Dacă te împusc în cap? ca sa vedem care-i arma mai letală?laughing))

| EcceHomo a răspuns:

Adevărat.Ciudat este că multe le poartă şi le folosesc fără a avea autorizație.O țin pe-a lor:"am primit-o, e a mea şi fac ce vreau cu ea!".
Nu-i aşa! Ai nevoie de aviz psihologic din care să rezulte că eşti apt să o deții.
Dar, cum nimic nu merge cum trebuie in țara asta, de ce ar merge asta.
Eu am avizul luat.happy

| SupMates a răspuns:

Parca gura ar fi cea mai mare problema

| ionutborcea a răspuns:

Da deoarece cu doar două cuvinte te poate demoraliza s-au chinui

Răspuns utilizator avertizat
| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Dacă ne luăm după Biblie, da.;)

http://bibliapentrusceptici.ro/biblia-si-femeia/

1. Care este rolul femeii in Biserică?

O femeie nu va deschide gura în Biserică. Ea nu are nimic valoros de spus și își va limita participarea rugându-și soțul să îi explice lucrurile.

1 Corinteni 14: 34-35
Ca în toate Bisericile sfinţilor, femeile voastre să tacă în biserică, căci lor nu le este îngăduit să vorbească, ci să se supună, precum zice şi Legea. Iar dacă voiesc să înveţe ceva, să întrebe acasă pe bărbaţii lor, căci este ruşinos ca femeile să vorbească în biserică. 12313790_933569243386696_1474313856947449030_n

2. Care este rolul femeii în procesul de educație?

Femeile nu ar trebui să educe deoarece sunt uțor de mințit.

1 Timotei 2: 11-14
Femeia să se înveţe în linişte, cu toată ascultarea. Nu îngăduiesc femeii nici să înveţe pe altul, nici să stăpânească pe bărbat, ci să stea liniştită. Căci Adam a fost zidit întâi, apoi Eva. Şi nu Adam a fost amăgit, ci femeia, amăgită fiind, s-a făcut călcătoare de poruncă.

3. Îi este permis unei soții să acționeze după propria-i conștiință?

O femeie trebuie să urmeze sfaturile soțului în orice problemă, la orice oră.

Efeseni 5: 22-24
Femeile să se supună bărbaţilor lor ca Domnului. Pentru că bărbatul este cap femeii, precum şi Hristos este cap Bisericii, trupul Său, al cărui mântuitor şi este. Ci precum Biserica se supune lui Hristos, aşa şi femeile bărbaţilor lor, întru totul.

1 Corintieni 11: 3
Dar voiesc ca voi să ştiţi că Hristos este capul oricărui bărbat, iar capul femeii este bărbatul, iar capul lui Hristos: Dumnezeu.

Coloseni 3: 18
Femeilor, supuneţi-vă bărbaţilor voştri, precum se cuvine, în Domnul.

4. Cine este mai valoros în ochii lui Dumnezeu? Femeia sau bărbatul?

Dumnezeu spune limpede că bărbatul este mai valoros decât femeia, indicându-ne chiar și prețurile acestora.

Levitic 27: 1-7
A grăit Domnul cu Moise şi a zis: "Vorbeşte fiilor lui Israel şi le spune: De va făgădui cineva să-şi afierosească sufletul său Domnului, preţuirea ta să fie aşa: Preţul pentru un bărbat, de la douăzeci până la şaizeci de ani, să fie cincizeci de sicli de argint, după siclul sfânt. Iar dacă este femeie, preţul să fie treizeci de sicli. De la cinci până la douăzeci de ani, preţul să fie pentru bărbat douăzeci de sicli, iar pentru femeie zece sicli. Iar de la o lună până la cinci ani, preţul să fie pentru bărbat cinci sicli de argint, şi pentru femeie trei sicli de argint. De la şaizeci de ani în sus preţul să fie pentru bărbat cincisprezece sicli de argint, şi pentru femeie zece sicli…"

5. Care este rolul unei văduve?

Văduva trebuie să fie tristă și să se roage zi și noapte.

1 Timotei 5: 5-6
Cea cu adevărat văduvă şi rămasă singură are nădejdea în Dumnezeu şi stăruieşte în cereri şi în rugăciuni, noaptea şi ziua. Iar cea care trăieşte în desfătări, deşi e vie, e moartă.

6. Cât timp după actul nașterii este femeia "necurată"?

Femeia este necurată 7 zile cand copilul său este băiat, dar este necurată 14 zile cand copilul este fată.

Levitic 12: 1-5
Şi a grăit Domnul lui Moise şi a zis: "Grăieşte fiilor lui Israel şi le zi: Dacă femeia va zămisli şi va naşte prunc de parte bărbătească, necurată va fi şapte zile, cum e necurată şi în zilele regulei ei. Iar în ziua a opta se va tăia pruncul împrejur. Femeia să mai şadă treizeci şi trei de zile şi să se curăţe de sângele său; de nimic sfânt să nu se atingă, şi la locaşul sfânt să nu meargă, până se vor împlini zilele curăţirii ei. Iar de va naşte fată, necurată va fi două săptămâni, ca şi în timpul regulei ei; apoi să mai stea şaizeci şi şase de zile pentru a se curăţi de sângele său.

7. Cum trebuie să se înfățișeze o femeie?

Femeia trebuie să se îmbrace modest, să se abțină de la purtarea bijuteriilor și să poarte părul lung.

1 Timotei 2: 9
Asemenea şi femeile, în îmbrăcăminte cuviincioasă, făcându-şi lor podoabă din sfială şi din cuminţenie, nu din păr împletit şi din aur, sau din mărgăritare, sau din veşminte de mult preţ.

1 Corintieni 11: 15
Şi că pentru o femeie, dacă îşi lasă părul lung, este cinste? Căci părul i-a fost dat ca acoperământ.

8. Poți să ai încredere în promisiunile unei femei?

Nu, deoarece femeia este mincinoasă și manipulativă și promisiunile ei sunt nule dacă soțul său nu este de acord cu ele.

Eclesiastul 7: 26
Şi am găsit femeia mai amară decât moartea, pentru că ea este o cursă, inima ei este un laţ şi mâinile ei sunt cătuşe. Cel ce este bun înaintea lui Dumnezeu scapă, iar păcătosul este prins.

Numeri 30: 12
Şi bărbatul ei a auzit şi a tăcut asupra acesteia şi n-a oprit-o, atunci toate făgăduinţele ei se vor ţine şi orice legământ şi-ar fi pus asupra sufletului său se va ţine.

9. Sub ce cricumstanțe trebuie să cruțăm viața unei femei logodite sau măritate care a fost violată?

Simplu: când femeia este în afara cetății sau dacă este o sclavă.

Deuteronom 22: 23-27
De va fi vreo fată tânără, logodită cu bărbat şi cineva o va întâlni în cetate şi se va culca cu dânsa, Să-i aduceţi pe amândoi la poarta cetăţii aceleia şi să-i ucideţi cu pietre: pe fată pentru că n-a ţipat în cetate, iar pe bărbat pentru că a necinstit pe femeia aproapelui său. Şi aşa să stârpeşti răul din mijlocul tău. Iar fetei să nu-i faci nimic. Asupra fetei nu este vină de moarte, căci aceasta este tot una ca şi cum cineva s-ar ridica asupra aproapelui său şi l-ar omorî; Pentru că el a întâlnit-o în câmp şi, deşi fata logodită va fi strigat, n-a avut cine s-o scape.

Levitic 19: 20
De va dormi cineva cu femeie, împreunându-se, şi aceea va fi roabă, logodită cu un bărbat, dar nerăscumpărată încă sau dacă nu i s-a dat încă slobozenia, să-i pedepsiţi pe amândoi, dar nu cu moarte, pentru că ea nu este slobodă.

10. În timp de război, care este promisiunea lui Dumnezeu față de femeile din zonele cucerite?

În timp ce bărbații sunt uciși, femeile sunt luate ca sclave. Femeile frumoase vor fi luate de soții de către bărbații triumfători. Iar cele care sunt date sub stăpânirea barbaților de către Dumnezeu, vor fi ucise.

Deuteronom 20: 13-16
Şi când Domnul Dumnezeul tău o va da în mâinile tale, să loveşti cu ascuţişul sabiei pe toţi cei de parte bărbătească din ea. Numai femeile şi copiii, vitele şi tot ce este în cetate, toată prada ei să o iei pentru tine şi să te foloseşti de prada vrăjmaşilor tăi, pe care ţi i-a dat Domnul Dumnezeul tău în mână. Aşa să faci cu toate cetăţile care sunt foarte departe de tine şi care nu sunt din cetăţile popoarelor acestora. Iar în cetăţile popoarelor acestora pe care Domnul Dumnezeul tău ţi le dă în stăpânire, să nu laşi în viaţă nici un suflet;

Deuteronom 21: 10-13
Când vei ieşi la război împotriva vrăjmaşilor tăi şi Domnul Dumnezeul tău ţi-i va da în mâinile tale şi-i vei lua în robie, Şi vei vedea printre robi femeie frumoasă la chip şi o vei iubi şi vei vrea s-o iei de soţie, S-o aduci în casa ta, să-şi tundă capul său, să-şi taie unghiile, Să-şi dezbrace de pe ea haina sa de robie, să locuiască în casa ta şi să-şi plângă pe tatăl său şi pe mama sa timp de o lună; iar după aceea vei intra la ea, ca să fii bărbatul ei şi ea să-ţi fie femeie.

| labis a răspuns:

Putica

| Dumblytics a răspuns:

Doar pentru aia cu adevarat inteligenti. Aia prosti le pun pe un piedestal indiferent cat de proaste sunt.

| fatiggue a răspuns:

Dupa bomba atomica

Răspuns utilizator avertizat