| AdioTPU a întrebat:

E adevărat că Ilie's Vlogs și-a dat foc la casă așa cum se vehicula acum câțiva ani? De unde a pornit banuiala asta? Am văzut că pe YouTube părerile sunt împărțite. De ce ar fi făcut un gest ca asta?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Unii cred că și-a dat foc la casă cu scopul de a cere mai apoi donații de la urmăritorii săi. Donații care însumează mai mult decât valoarea casei. El susține că nu și-a dat foc la casă și că acea casă a ars din neatenție. (A uitat ușa de la sobă deschisă). Eu nu cred că și-a dat foc la casă. Doar că a făcut ceva greșit. A evaluat eronat pagubele, cred că mai mult voit, astfel încât să profite de acest lucru, și să facă un mic profit din donații. Asta a înfuriat pe majoritatea dintre urmăritorii lui. Și acum oamenii îl consideră un țepar și nu îl mai urmărește nimeni…din vina lui practic.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Semi adevarata. Nu si a dat foc la toata casa, doar o bucatica asa. Mai mult fum decat foc. Dar cica ar fi strans multi bani din asa zisele donatii pentru a repara casa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Piromanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu şi-a dat foc la casă, am urmărit şi eu subiectul la vremea respectivă, însă da rating-ul i-a crescut destul de mult in perioada respectiva datorita acestui incident nedorit și trist. De altfel un vlogg-er cunoscut și cu video-uri destul de bine puse la punct Ilie's Vlogs.