| StaRmAgiC a întrebat:

E adevarat ca ne vor scadea si din alocatii si vor ingheta anul scolar?worried

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da, scad alocaţiile cu 15%. Nu cred că vor îngheţa anul şcolar, dar ştiu că va fi grevă.

| Malvina24 a răspuns:

Nu este adevarat! Din alocatii nu vor scadea! Numai salariile vor scadea si pensiile si vor creste impozitele, preturile, toate vor creste~Anul nu se ingheata ar iesi mii de oameni in strada si l-ar linsa pe basescu cu toti ai lui pentru asta, si asa pentru ceea ce face va trezi ura poporului care curand il vor da jos pe Basescu!

| gabriela a răspuns:

Din alocatii nu.ci din indemnizatii, si ce sa mai inghete ca nu au predat juma' de an!

| Didw a răspuns:

Buna.
In ceea ce privind alocatiile. Da! Ne vor scadea 15% din ele (iti dai seama cu cat vom ramane daca acum aveam de abia 40 lei).
Faza cu inghetarea anului scolar nu o prea cred! Chiar daca profesorii sunt nemultumiti, ce vina au elevii?! Nu cred ca profesorilor le convine sa reia inca o data ce au mai facut atunci (cu aceeasi elevi).
Sper ca te-am lamurit! Pa, pa :X

| KlaudyaAddha a răspuns:

Da, ne vor scadea din alocatii cu 15% (dupa ce ca primeam 40 de lei, era prea mult, o sa ajungem sa nu mai primim alocatii)
Multi zic ca va ingheta anul scolar, dar nu cred ca va fi chiar asa. ar inseamna sa fie un dezastru general(nu m-as supara daca am sta acasa cateva zile, ma oboseste scoala asta). Daca ar face o greva generala nu cred ca va dura prea mult, totusi profesorii trebuie' sa se gandeasca si la elevi.

| Mony a răspuns:

Nu se stie inca
da sper sa nu
da am auzit ca din 31 mai este greva generala

| Alle666 a răspuns:

Yeah...alocatiile vor fi scazute.si sa speram ca nu sunt atat de tampiti profii incat sa inghete anul. cel mai naspa ar fi pentru aia care dau bacu` anul asta. greva se va face din 30-31...