| dancapitan a întrebat:

E bine daca in biserica ortodoxa, impartasania se face cu acceasi linguritza, nu mi se pare deloc igienic?

3 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

E gretos intr-adevar, sunt de acord cu tine, nu e igienic dar fiecare cum vrea, eu una nu vreau sa o pun de vreun herpes, hepatita, etc.

| Haddy a răspuns:

Hmm. m`a cam pus pe ganduri intrebarea.

| Lililala a răspuns:

Nici mie nu-mi surade ideea! La catolici se dau discuri din alea. Cu impartasania din aceeasi lingurita e ca si povestea cu pupatul icoanelor/moastelor, mie mi se face sila sa pup geamul ala, stiind cate guri au salivat pe-acolo, fie ele cat de sfinte moaste sub geamul ala.