| chiftelutacrocanta a întrebat:

E ceva normal sa simti vinovatie in fata parintilor atunci cand le-ai gresit? Ce e vinovatia? De ce vinovatia se aseamana cu frica? In fata unor parinti deschisi la minte care nu te lovesc si te lasa liber te poti simti vinovat atunci cand gresesti? E un sentiment pozitiv vinovatia?

4 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Eu cred ca acest sentiment de vinovatie se trage din vointa de a face fata asteptarilor parintilor nostri. Parinti buni - vrei sa-i faci mandri, si cand crezi ca esuezi, te simti vinovat. Parinti rai - te temi de bataie x.x

| BotezanDaniel a răspuns:

Fratele meu laughing tu ai un tupeu in tine maxim.Ai niste intrebari interesante, psihologice, ti-am dat raspuns la vreo 2-3 primul, si am observat ca ai pus cam 3000 de intrebari, dintre care nu ai desemnat raspuns castigator? Esti nesimtit, sa te duci dracu cu tot cu intrebariile tale de c****! Noi iti raspundem si ai primit raspunsuri castigatoare si tu nu dai la nimeni?

| zurick a răspuns (pentru BotezanDaniel):

Tu dai raspunsuri aici doar pentru funda? :/

| Deaad a răspuns (pentru BotezanDaniel):

E grav rau de tot daca iti pasa de niste pixeli portocalii de pe un ecran.

Vai de lumea ta.