| adinescu a întrebat:

E chiar foarte necesar un partener unui papagal nimfa? Eu vreau sa am numai unu ca am inteles ca sunt galagiosi daca sunt doi.

3 răspunsuri:
| Iiiiioana a răspuns:

Eu zic sa nu ii iei pereche. cum ziceai si tu sunt galagiosi si daca nimfa ta e cuminte partenerul s-ar putea sa o determine sa zboare de langa tine si sa fie mai rautacioasa. eu am perusi si sincer e cam acelasi lucru: perusul meu era atat de cuminte si venea singur pe deget si statea cu mine pe masa si nu zbura de mine. i-am adus o partenera si s-a salbaticit: acum nu mai sta la mine pe deget fara sa il tin ca zboarastraight face
ei sper ca te-am ajutatbig grin

| Yuukyy a răspuns:

Galagiosi...hmmm
poate n-am avut niciodata papagali dar are un prieten de-al meu si
el are o fata papagal (nimfa) si ia pus oglinda si mai are un papagal de jucarie de plastic si i la pus si nu face nimic.app. nu e chiar necesar un partenerwinking dar daca se simte prea singura din cauza partenerului trebuie sa iei unu ca moaresad deci dupa parerea mea ai putea sa-ti iei ca sa nu moare nimfa.nu sunt chiar asa de galagiosiwinking

| Nimffa a răspuns:

Nu. Dar eu nu cred ca ti-ar placea sa stai inchis intr-o camera si afara sa se joace toti afara.