| homosapiens a întrebat:

E ciudat ca port in gand dialoguri cu mine insami ca si cum as vorbi cu o persoana independenta de mine?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu neapărat. Eram de 2 săptămâni turist în Germania. vorbeam doar în limba lor. Am simțit nevoia să vorbesc singur puțin românește cu voce tare, ca să îmi reglez ceva tensiuni. De asemenea, când dorm singur în cameră mi se întâmplă să rostesc câteva cuvinte la culcare sau la trezire cu voce tare.

| Celcestietot a răspuns:

Nu. Dacă nu ai auzit voci invizibile prin jurul tau, este bine.

| alina2k18 a răspuns:

Sunt multi oameni care fac asawinking altii si vorbesc, nu doar in gand laughing
Specialistii spun ca e metoda de a ne detensiona, cat timp nu se intampla frecvent ci doar in anumite perioade este ok.

| mentholinks a răspuns:

Fac si eu asta dar eu am schizofrenie. Succes!

| Furnicuta000 a răspuns:

E ciudat daca vorbesti cu voce tare

| Endoryus a răspuns:

Nu stiu ce e mai aiurea. Problema intrebarii tale sau faptul ca 4 ciudati mai sus iti aseamana.

| CleanHeart a răspuns:

Nu e ciudat.
Uneori simtim nevoia sa comunicam cu cineva inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce dialoguri laughing
Nu, e okey sa faci asta mai ales când te simți singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e, cu totii suntem,, ciudati" in felul nostru, dar foar cativa au curajul sa o spuna

| Geo996 a răspuns:

Nu chiar!
Si eu mai fac asta cand nu am cu cine vorbi sau cand sunt foarte plictisit