| CostinAlamariu a întrebat:

E gresit sa presupun ca 95% din utilizatorii TPU sunt troli?

Încă aștept sa mi se dovedeasca contrariul.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant suficienti troli cand iesi in public

| darrio2007 a răspuns:

Foarte gresit. De obicei trolii sunt raportati si dispar repede din peisaj(site).

| Drimmero a răspuns:

O zic pentru a nu stiu cata oara, aici nu se trolleaza, doar se incearca. Cam asa, 90% o ard pe trolling low cost, inca n-am vazut ceva de calitate in materie de trolling.

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Troll de calitate ce înseamnă? Sa fie mai credibili? Și mie mi se pare ca majoritatea pun întrebări doar din curiozitate sau își imaginează situații și vor sa vadă ce răspunsuri primesc

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Cam da, sa fie credibili, mai intai sa-i crezi si dupa sa-ti dai seama ca trolleaza sau sa nu-ti dai seama pur si simplu deloc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ca esti liber sa presupui orice doresti... nu este gresit nimic.

Numai bine!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai degrabă, cei 5%, pe care nu i-ai pus la socoteală, sunt troli.
Zilele trecute am văzut unul, care si-a deschis vreo zece conturi pe TPU, pentru a trola. Deci, numărul lor e mic, însă conturile lor sunt multe.

| Fatamuntilor a răspuns:

Conform wikipedia definitia trolului este,, Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. De asemenea, un troll poate fi definit precum o persoana care eronează anumite informații pe care le face credibile cu scopul de a fi amuzante.''
Prin urmare e GREU sa fii trool bun.
Totusi, procentajul tau mi se pare usor exalgerat.

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru troll-uit iti trebuie inteligenta, si multora le lipseste. Sunt bagaciosi in seama care vor sa para ca fac misto.

| Meme10Meme a răspuns:

Pai la momentul actual, activi mai sunt maxim 10000 de useri. Asta inseamna ca mai exista doar 500[maxim]de useri seriosi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă 95% dintre utilizatorii TPU sunt persoane serioase iar restul de 5% tentative de trolli.

| Jus7t a răspuns:

Nici chiar 95%, exagerezi.
Sunt destui, dar nu în procent așa mare.

Aștepți degeaba.