| oXBiancaXo a întrebat:

E moral sa faci ceva imoral pentru bani? Voi ati face?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E ca si cum ai intreba: e un plus sa ai un minus in portofel (sa fii pierdut niste bani)? Ce faci imoral nu are cum sa fie moral, orice ar fi.

| SilentRain a răspuns:

Nu și iar nu

| Hammurabi a răspuns:

Dar invers?
E imoral să faci ceva moral pentru bani?
rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns:

S-ar putea spune şi aşa.
Depinde de ce aş avea de făcut şi pentru ce aş avea nevoie de bani.

| SG1995 a răspuns:

Depinde, dacă acel lucru nu lezează viața/sănătatea altcuiva nu e imoral.

| Dismally a răspuns:

Ceva imoral ramane imoral, nu conteaza scopul. Nu stiu, depinde ce si pentru ce suma.

| Lioana a răspuns:

De ce ar fi moral un fapt imoral doar pentru ca il faci pentru bani? Banii sunt o circumstanta agravanta nicidecum atenuanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"E moral sa faci ceva imoral"
Stai bine cu logica.
Si da, as face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã e cu consimtãmânt de ambele pãrti, ce conteaza parerea altora.