| FeTizZa a întrebat:

E noapte, tarziu, dar stelele nu au mai aparut pe cer. Ele s-au stins treptat, demult, cand pentru noi totul a devenit o amintire. Mai tii minte macar ceva din tot ce-a fost? Poate ca da, poate ca nu. M-ai uitat, asemenea unui nor razlet care alunga razele soarelui, sub nemarginirea lumii pierduta in petalele florilor.
Ce s-a intamplat cu "noi"? Cand am incetat sa folosim acest cuvant, rezumandu-ne la banalul "tu"? Ptr noi dragostea a disparut de-o fi ea brusc cum s-a infiripat lasand in urma povestea infinitului, a vorbelor, a gandurilor ramase pierduta in singuratate.
Ti-au placut atat de mult cuvintele incat ai ajuns sa le folosesti ca o arma impotriva mea.
Tot ceea ce mi-ai dat ai avut grija sa-mi iei inzeci inapoi: speranta, incredere, iubire.
In schimb mi-ai lasat durerea pustietatii si a amintirilor. Te-am pierdut! Dar oare te-am avut vreodata? Mi-ai lasat inima drept recompensa pentru putinul timp pe care l-ai petrecut cu mine, dar te-ai grabit sa-l faci uitat in noaptea nepasarii de frica de a nu deveni prea uman si de a pierde orgoliul la care nu ai vrut sa renunti niciodata? Ai reusit sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca mai mult? Esti fericit? Daca da, nu-mi mai ramane sa-ti spun decat ADIO!
Si totusi ce s-a intamplat cu noi? De ce ne-a fost frica sa ne mai acordam o sansa? Eu…te iubesc?
Daca ar fi sa scriu un roman, atunci as incepe cu sfarsitul, cu lacrimile si as termina cu fericirea inceputului. Si atunci probabil ca cerul ar imbatrani, muntii ar plange, soarele s-ar stinge. Dragostea ar deveni ura. Dar ce folos mi-ar aduce schimbarea destinului lumii pentru un roman care in loc de sfarsit ar avea doar 3 cuvinte: "A fost odata…"

Va place?batting eyelashes Cine stie site-uri unde as putea sa gasesc si alte mesaje de genu'? Nu vreau mesaje scurte ci site-uri cu mesaje lungi :X

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Uita-te la blogul de la descrierea profilului meu, vei gasi ceea ce tanjestihappy