| razadeluna a întrebat:

E normal ca parintii sa iti verifice zilnic lectiile in clasa a 10-a :-((?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Pana nu vei mai fi la scoala.Inseamna ca le-ai dat motive, candva, ca sa nu aiba incredere in tine.

| thegatekeeper a răspuns:

In general, majoritatea parintilor inceteaza sa isi verifice copiii la teme odata cu intrarea la liceu sau chiar mai devreme, daca au incredere in ei, dar chiar si asa, nu mi se pare anormal. Dimpotriva, atat timp cat nu exagereaza, mi se pare chiar benefic ca se intereseaza de situatia ta scolara. Poti incerca sa discuti cu ei, daca te deranjeaza, si poate ii convingi sa te verifice mai rar, cu conditia sa continui sa iti faci temele.

| Musique a răspuns:

E normal dacă le-ai dat motive să își piardă încrederea în tine.
Baftă!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Da, pentru ca nu va ganditi decat la sex, facebook, si sa injurati ca la usa cortului, sa va bateti, sa va insultati profesorii. Sa va verifice si la temele la facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi le mai verifica din a doua ⊙_⊙

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anormal e putin spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai ales daca il considera pe copil iresponsabil. Tu de ai fi parinte, ce ai face? L-ai lasa de capul lui sa nu isi faca temele?

| AndyLavy a răspuns:

Daca ai facut ceva pentru care ei reactioneaza asa, da este normal. daca insa ai doar note bune si nu le.ai sfidat cu nimic incredere..atunci nu, nu este normal.

| Happyjump a răspuns:

Nu

| Alphaking a răspuns:

Nu este normal. Ar trebui sa faci ceva, ca sa le castigi increderea ( note bune, devii mai respnsabil etc. ), apoi sa discuti cu ei, din cand in cand le mai ceri sa te asculte, pentru un test sau ceva de genul si totul va fi bine.

| RazvanKid a răspuns:

In mod normal, neah. Depinde ce părinti ai, poate ei cred că e normal. straight face Dar nu e deloc, poate nu au incredere in tine sau simt nevoia să te verifice non-stop, ciudat. Schimbă părintii urgent că nu te văd bine. laughing Glumesc, eu zic să le spui că pot avea incredere in tine si nu-i nevoie să facă asta, sau să o facă mai rar.hee hee Succes, o să ai nevoie dacă te prind cu o lectie nefăcută... laughing