| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa plang cand ascult cantece patriotice?

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa discutia anti gay de ieri e normal la tine. Parca vin la pachet lucrurile astea la majoritatea... nationalism prost inteles, extremism religion, homofobie, xenofobie, conservationism dus la extrem

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Sau poate tu te grabesti sa etichetezi oamenii, nu crezi?

| suntserios a răspuns (pentru StrongHeart):

Poate.
Dar si tu faci la fel. Nu crezi?

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Poate ca da, dar nu am ura fata de nimeni, si din raspunsurile tale as zice ca nici tu nu ai, doar pareri diferite, asta e tot.
E normal sa fim diferiti, asta ne face oameni.

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Sincer sa fiu nu sunt nici homofob nici xenofob, am jucat fotbal cu unguri si m-am distrat mai tare cu ei decat cu unii romani, stiu ca asa sunt multi dar eu nu sunt asa si fac clar diferenta intre nationalist extremist si patriot, cred ca patriotismul nu e rau, ce e rau in a iti iubi tara?

| suntserios a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu e nimic rau sa iti iubesti tara... doar ca prea mi se pare ca vin la pachet... nu zici?

Ieri imi povesteai despre cum ai o prolema cu gay.
Tot ieri spuneai ca statul in genunchi in fata popei e sacrificiu suprem pentru rugaciune
Azi imi zici ca plangi cand auzi cantece patriotice.

Ce zici? Vin la pachete toate cele zise de mine? Mie mi se pare ca chiar vin

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Imi cam interpretezi cuvintele, am spus in fata Creatorului, adica singur in fata lui Dumnezeu, doar el ma cunoaste cu adevarat.

| anonim3247 a răspuns (pentru StrongHeart):

Eu nu sunt patriot.

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim3247):

Ce ti se pare asa greu sa tragi cu un ak47?

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim3247):

Esti limitat de ofiteri nepriceputi care te invata ce au invatat si ei, dar dupa un timp iti formezi un obicei si iti intra in reflex, dar daca asculti de superiori, poti sa ajungi foarte departe.
Cinste tuturor celor ce ne apara tara. Nu stiu daca as putea sa fac ce fac ei.

| anonim3247 a răspuns (pentru StrongHeart):

Nici în armată nu ești pregătit ca să fi patriot.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3247):

Sunt constient ca situatia nu e asa de buna cu armata noastra, dar totusi avem niste obiective militare si partenerii nostri din state si din Franta si alte tari europene, ne sprijina. Desigur ne ajuta ca au si ei interese.
Eu personal, as prefera sa colaboram cu nemtii ca sunt mult mai pregatiti decat francezii, dar asta e doar o parere personala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Mai ales la ce patrie avem...

| Drimmero a răspuns:

Inseamna doar ca ai imbatranit.

| CostinAlamariu a răspuns:

Total normal. Chiar bine.

| StrongHeart a răspuns:

Impresionant.

| Celula44 a răspuns:

Nu e normal dar inteleg ca iti iubesti tara asa ca sigur, fiecare cu ce il impresioneaza

| StrongHeart a răspuns (pentru Celula44):

Intelegi oare?

| Celula44 a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu, nu sunt un mare patriot, dar inteleg senzatia