| Casian76 a întrebat:

E rușinos pentru un student sa lucreze part-time la mcdonald's?

Răspuns Câştigător
| IoanaFrancesca a răspuns:

Nu, e o dovadă de munca cinstita, de om demn de munca, care are posibilitatea, studiază și nu irosește timpul, nu sta pe banii părinților. Că azi nu e apreciată chestia asta, e altceva. Daca tu simți sa faci asta, ai nevoie de ceva sa te întreții, multa bafta! Nu e o rușine, din contra, o mândrie!

17 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu, este rusinos sa nu.si poate termina facultatea.

| inflicted a răspuns:

Nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e rușinos pentru nimeni sa muncească

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Munca nu te face de rusine. Sunt destui absolventi de facultate care lucreaza pe posturi de genul. Ca student nu e nici o rusine, e chiar de apreciat daca muncesti.

| Sofer a răspuns:

Nu. Pentru ca iti castigi niste bani pentru nevoile tale.

| Sn4k3 a răspuns:

Este rusinos doar daca munceste, la mcdonald's nici nu mai zic.

| Dalmore a răspuns:

Munca nu e niciodată rușinoasă. E rușinos să dai în cap, să râzi de munca altuia, să stai pe banii părinților până la 50 de ani etc.

| Endoryus a răspuns:

Rusinos e sa ajungi sa stai pe banii parintilor la 30 de ani fara 5 lei in buzunar. Dar ai grija. Pitipoance sunt multe. Aici multe te vor lauda dar o sa vezi tu cum sta treaba de fapt cu cele din realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusinos ar fi sa stea degeaba pe banii parintilor sa nu mearga la munca

| Demidol a răspuns:

Nu, nicidecum. E chiar de apreciat ca lucreaza undeva, oriunde.

| christine99 a răspuns:

Rusine fata de cine? poate de cei care nu au muncit in viata lor si le da mami si tati bani, fa-ti treaba si nu asculta toti prostii paraleli cu realitatea.

| Daniel323 a răspuns:

Doar un idiot ar gandi asa ceva.

| llleo a răspuns:

După onesta mea părere, nu. Pentru alții, da. Din păcate. De "miștocari" vorbesc. laughing

| TomyBrave2019 a răspuns:

Nu. Ce îi pasă cuiva de ce cred alții? Dacă asta îi place studentului atunci nu contează ce zic alții. Și e chiar mișto să lucrezi acolo. Sincer să fiu nu oricine acceptă să lucreze. Un prost nu ar accepta să lucreze la acea vârstă.
Trebuie să fim noi înșine și să nu ne doară dacă un retardat râde de noi.
O zi bună!

| Arrakis a răspuns:

Daca iti trebuie bani mai conteaza? Mai ales daca te poti descurca in paralel cu facultatea.
Daca nu, stai taticule si invata sa faci si doctorate, poate ajungi ca in parodia asta: https://www.youtube.com/watch?v=QvO6i0kV5Ms

| Tormented0ne1 a răspuns:

Nu ştiu, întreabă-te pe tine. Ţi se pare ruşinos? Sau trăieşti vieţile altora?

| anaishere a răspuns:

Nu.

Întrebări recente