| IoanaIonuca a întrebat:

E tarziu sa ma apuc acum de invatat pentru Medicina? Admiterea e prin iulie. Nu e vorba ca n-am vrut, citeam dar efectiv parca nu retineam nimic. Acum parca am si chef si altfel invat. Probabil invat bine sub presiune

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai invatat prea mult si nu ai mai repetat, ca tot esti la medicina trebuie sa citesti si despre memoria de scurta durata si memoria de lunga durata, pentru a retine ceea ce inveti trebuie sa citesti putine informati, sa repeti la un anumit timpul tot ce ai invatat, vezi de anki, aplicati de genul asta, plus curiozitatea, placerea, documentare, iti place ceea ce inveti?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, presiunea ajută să rezolvăm lucrurile la timp.

| Marbea a răspuns:

Daca te mobilizezi poti invata cat in 2 ani, asa ca spor! Ai aproape 7 luni la dispozitie deci este timp daca iti organizezi bine materia si sa lasi zile si pentru recapitulari.