| anonim_4396 a întrebat:

Eram curioasa.Am vazut la niste prieteni ca aveau bluetooth la laptop.Toate laptop-urile/calculatoarele au bluetooth? Daca da, in ce setari sa intru ca sa il activez? Merciilove struck:*.

5 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu toate laptop-urile au bluetooth incorporat. De obicei cele ce au, ori au un buton aparte pentru activare sau poti vedea daca pe tastele F1 F2 etc este semnul de la bluetooth, daca da, atunci il poti activa apasant Fn+Fx (Fx tasta cu semnul bluetooth) asta daca ai driverele corespunzatoare instalate. Poti sa verifici daca ai bluetooth incorporat si pe internet cautand modelul laptopului tau. Succes.

| RoxanaRox a răspuns:

Salutare! Ceea ce zici tu nu e adevarat! NU toate calculatoarele si laptop-urile au BLUETOOTH.De cand cumperi acel laptop trebuie sa cauti daca are sau nu bluetooth in el...asa nu au toate, insa exista niste mici dispozitive numite"bluetooth"(il bagi in locul de USB si apoi ai bluetooth la pc)Eu am asa ceva si chiar este de foloswinking... FUNDA?big grin

| eucumine010 a răspuns (pentru RoxanaRox):

Vorbesti prostii. In primul rand sistemele de tip Desktop nu au bluetooth incorporat, doar o foarte mica parte il au incorporat. La laptop e un pic diferita poveasta, nu au toate nici aici, dar o mare parte au bluetooth incorporat. Sunt mai multe sanse sa aiba un laptop bluetooth decat un desktop pc. Mai informeaza-te inainte sa vorbesti. Pa.

| nononono1111111111 a răspuns (pentru eucumine010):

Tocmai d`asta am intrebat.Si n.am zis ca are.Am intrebat pur si simplu.

| eucumine010 a răspuns (pentru nononono1111111111):

Pana la urma ai descoperit? Eu in mesajul (vorbesti prostii etc) de mai sus ii raspundeam (RoxanaRox) nu tie.