| Kettolix a întrebat:

Eram ieri la ziua uneiprietene si vorbeam cu o fata despre spirite, demoni, extraterestrii (da, cred in ele, acum judecati-ma). Si ma uit pentru o fractiune de secunde spre cer (era noapte) si vad o stea cazatoare, adica asta cred eu ca era doar ca era mai mare si a trecut prin fata catedralei (eram in cetate, ce vrei) si eu m-am speriat putin adica wtf asa coincidenta. Dupa cand plecam spre casa am vazut-o din noi, era mai mica dar pentru ca era mai in departare, nefiind niciun obstacol in cale. Mno eu zic ca-s stele cazatoare da eu desteapta ma duc la un baiat si-l intreb: "ba, nu stii cumva, e ceva ploaie de meteoriti azi?". Nu stia dar ma rog. Voi ce credeti? Adica man, era o coincidenta cam marelaughing

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E doar o coincidenta, nu ii acorda mare importanta, nu e nimic mai mult decat pare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu vad care e coincidenta. Puteai sa vorbesti despre orice si dupa aia sa ridici ochii in sus si sa vezi un meteorit si nu e nimic ciudat in asta.
In al doilea rand, a doua oara nu avea cum sa fie acelasi meteorit pe care l-ai vazut prima data si poate nici nu era meteorit.

| Kettolix explică:

Yup Yup si stiu ca nu era acelasi meteorit wtf dar a fost interesant laughing.