| lenyia a întrebat:

Esec nu inseamna sa cazi la podea..ci sa nu te mai ridici de acolo?

Răspuns Câştigător
| just_for_my a răspuns:

Daca pierzi nu inseamna ca e un esec...trebui sa stii sa pierzi cu gratie sa ti fruntea sus si sa mergi mai departe... nu te da batut(a)daca te-ai lovit de o "usa inchisa" continua sa mergi mai departe

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Lenyia, nici macar sa castigi razboiul nu e important. Ci ca ai luptat.

| anad a răspuns:

In ambele cazuri este esec. Poate fi partial cand,, ai pierdut doar o batalie" sau total cand,, ai pierdut razboiul".

| Cryssy a răspuns:

Esec...inseamna sa fii la pamant intr-un anumit moment... poti sa consideri ambele variante din ce ai scris tu.
Dar in orice situatie trebuie sa ai puterea sa mergi mai departe, sa treci cu bine peste toate problemele...

| arysa a răspuns:

Atunci cand esti jos, singura directie in care poti sa mergi e in sus...Curaj si capul sus!

| lily09 a răspuns:

Corect

| paul0013 a răspuns:

Ai perfecta dreptate... daca cazi trebuie sa te ridici, daca nu ai reusit ceva incearca din nou pane vei reusi si niciodata nu te da batut pentru ca lupta o pierzi cand te dai batat nu cand ai cazut

| lenyia explică:

Poti pierde batalii, important este sa castigi razboiul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Depinde de ce eșec este vorba. Ambele variante sunt corecte.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Civilizatia a fost si este un "esec" total happy (sper ca stiti pe cine citez)
byebatting eyelashes