| anonim_4396 a întrebat:

Poti muri daca te impiedici si cazi puternic cu capul de ciment sau podea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Depinde cum si unde te lovesti
Poti muri din cauza asta parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| deeadeea111 a răspuns:

Depinde in ce zona a capului te lovesti desigur depinde si de varsta pe care o ai

| Klaudiu214 a răspuns:

Orice e posibil. depinde cat de tare cazi ..si cum.tongue

| ℜëßëℓå a răspuns:

In mod normal, da. Poti face un atac cerebrar in cele mai multe cazuri.

| cristina10cris a răspuns:

Nu mori eu am cazut cu capu de ciment de pe bicicleta(poveste lunga)si nu am patit nimic! Bye bye!

| Andy88 a răspuns:

Nu neaparat... Dar poti avea amnezie, poti intra in coma, tumori, cheaguri de sange si poate chiar moartea! Daca ai cazut mergi la un spital si incarca sati amintesti cat mai multe lucruri.