| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca cei care traiesc in Asia sunt mai sanatosi si fericiti traind o viata mai buna si mai lunga?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cei care sta la tara indiferent de asia, europa sau america latina traiesc mai mult si (bine nu prea) dar au alimentatie mai sanatoasa si nu inaleaza mult fum, stres mai putin

| RAY a răspuns:

Longetivitatea tine si de genetica si de mediu,personalitate,dar o alimentatiie bogata in cereale,fructe,legume, carne de peste, pui, ulei de masline ajuta sănătatea, apropo nu cati ani traiesti conteaza si modul cum o traiesti

| Drimmero a răspuns:

Chinezii mananca toate scarboseniile si tu zici ca traiesc cel mai bine? Rata cea mai mare e la japonezi dar nicidecum in toata Asia. Sunt tarile alea desertice care daca populatia prinde pragul de 60 de ani sunt recorderiman.

| LPCTSTR a răspuns:

Sigur, populatia Tibetului numai din cretinism tiroidian nu mai iese si tu zici ca-s sanatosi si fericiti laughing rolling on the floor

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde unde in asia...
Da, tind sa fie mai sanatosi si sa traiasca mai multi cei care au dieta bogata in peste si legume. un fel de dieta mediteraneana.

| Nume6 a răspuns:

Ei nu mănâncă mâncare procesată, mai mult fiartă, mănâncă tot ce mișcă și asta într-un fel le stimulează imunitatea, mănâncă plante, verdeţuri de tot felul. Se bazează mai mult pe mâncare naturală, o mănâncă si crudă. Dar să nu uităm că în zona noastră e și poluare mare, plus explozia de la Cernobîl. Într-un fel astea contribuie toate.