| Ady_Cata_1989_ZVhc a întrebat:

Cati dintre voi isi traiesc viata cu adevarat? Cati traiesc clipa fara sa se gandeasca? Cati ati fi dispusi sa faceti ceva ce va face fericiti azi?
Dupa parerea mea, prea putini se mai gandesc la fericirea lor...

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sa traiesc fara sa gindesc, si doar clipa de clipa?!? Unde sunt atunci idealurile, unde sunt scopurile, unde sunt planificarile, unde e pregatirea, fara de care nimic important nu s-ar putea realiza in lumea asta mare?

| danay72 a răspuns:

Cred ca modul de viata pe care il alegem fiecare ne ajuta sa fim fericiti, depinde ce il face pe un om fericit. De exemplu, gasesc mai mult fericire in a da, decât în a primii, de aceea incerc sa fiu mai generoasă.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru danay72):

Ai dat un răspuns frumos și folositor.

| HazelEyes77 a răspuns:

Asa e ne preocupam prea putin de fericirea noastra. Suntem mai mereu intr o cursa contratimp si nu vedem decat partea goala a paharului, grijile si problemele ne sufoca. Am ajuns sa ne gandim numai la intretinere, plata facturilor, job, scoala, examene, ziua de maine aproape deloc la ceea ce ne face o reala placere. Am uitat sa ne bucuram de lucrurile simple, sa zambim sa traim pur si simplu clipa. Incerc pe cat posibil sa mi gasesc timp numai pentru mine pentru pasiunile si activitatile care imi fac placere altfel cred ca as intra in depresie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cati traiesc clipa fara sa se gandeasca?"Adica sa fac ce ma face fericita in momentul asta, chiar daca dupa am sa regret? Nu poti mereu sa ai in vedere doar prezentul, pentru ca de cele mai multe ori consecintele faptelor tale se rasfrang in viitor.

| Victor453 a răspuns:

Precis nu eu
nu eu
n-am motive de ferecire((

| Robert160 a răspuns:

Așa este, prea puțini

| BIBI2308 a răspuns:

Acum, oamenii se gandesc mai intai la viitor si dupa la prezent. Desi, asta le face viata anosta, ei cred ca asta e normal, iar oamenii care isi traiesc clipa, sunt considerati NEBUNI.
Asta e lumea in care traim...