| AlexDorinel a întrebat:

Este adevarat ca in pandemie, in criza, oamenii bogati devin si mai bogati iar cei saraci si mai saraci?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da.

| Lucian4 a răspuns:

E o remarca sau e o constatate pentru tine? intrebarea asta. Pt ca unui au educatie Financiara, alti nu. Aceia stiu cand sa investeasca pe parcursul unui eveniment negativ care afecteaza pietele (ex pandemia, criza financiara din 2008, event intern intr-o anumita). Stiu sa profite de o oportunitate fiindca educatia, cultura ii ajuta. Ceilalti, tin bani in banca. Cati fotbalisti nu stiu ce sa faca cu bani si e cumpara masini crezand ca ei fac investitii si apoi o duc mai rau decat in perioada in care jucau, pentru ca nu stiu ce sa faca cu bani.

| Freya1 a răspuns:

Cam asa se intampla.

| UnDiavol a răspuns:

Da este Adevărată