| IonutSiAtat92 a întrebat:

Este adevarat ca intri pe șpagă la pompieri?

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Daca nu scrie nicaieri, nu intri pe spaga.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Oarecum. Sunt unii care au intrat pe pile / spaga si sunt unii care au intrat pe munca si meritul lor.

| IonutSiAtat92 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Iar eu doresc sa intru pe meritul meu.Pentru ca stiu ce pot, si ma antrenez ca sa intru.

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Felicitari! Mult succes si sper sa intri!

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nimeni nu recunoaste, dar toata lumea stie ca asa e. La politie, pompieri, in general in institutiile publice se intra pe pile si spaga.

| Apokales a răspuns (pentru Robertandrei4858):

Ce?! Adica nu se intra pe spaga la pompieri, politie si in toate functiile publice? Daca-mi spui ca se intra pe pile, relatii, eu nu te cred.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Robertandrei4858):

De ce mai scoate posturi la concurs daca sunt deja ori rezervate ori pentru cei cu bani sau pile?

| Alex08062018 a răspuns:

Din păcate, în ziua de azi intri pe șpagă oriunde...

| Marcus99 a răspuns:

Nu cred

| Andrei226035 a răspuns:

Nu cred