| OanaG a întrebat:

In ziua de azi nu poti sa realizezi nimic fara spaga. E adevarat?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Sunt naiva si vreau sa cred ca mai exista si oameni cinstiti printre mormanul asta de buruienihee hee

| cornel a răspuns:

Foarte adevarat

| cornel a răspuns:

Corect

| Carlaaa a răspuns:

Nu stiu.
Aceeasi intrebare mi-o pun si eu.
Incerc sa intru la un liceu la care stiu ca se intra si pe spaga.
Dar... ce sa fac?
Eu invat, ma zbat, lupt pana la capat pentru ca poate in viitor voi mai putea schimba ceva.
Ma dezgusta imoralitatea romanilor [politicienilor in special, au vile, bani, masini frumoase, si pensionarii mor pentru ca nici nu au bani sa plateasca medicamentele indispensabile ].
Ma gandesc... unde se va ajunge?
Romania ar trebui luata de la zero.
Daramat absolut tot si luat de la zero...
Pentru ca s-a ajuns intr-un stadiu critic...
De ce sa imi construiesc o casa mare in lungime si in latime, cand as putea sa imi contruiesc una mai inalta, ca sa nu ocup foarte mult spatiu, pentru ca ne plangem ca e putin spatiu, ca nu sunt parcari, ca nu sunt multe chestii.
Faza cu spaga e ceva deja prea deplasat, ceva prea normal pentru unii ca noi sa ne mai facem griji...
Degeaba ne batem capul...

| Petronela a răspuns:

Da, dar exista si oameni corecti...

| ed23tm a răspuns:

Depinde la ce se refera spaga:bani, obiecte etc.
cam ai dreptate, foarte putina lume este amabila, omul cand vede spaga este interesat mai mult de cea ce vrei.

| aly1999 a răspuns:

Nu! Mai sunt si oameni cinstiti in lumea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da! în ziua de azi cu bani iți cumperi si Mamă si Tată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da!în ziua de azi cu bani iți cumperi si Mamă si Tată!

| Alex08062018 a răspuns:

Nu neaparat

| Marcus99 a răspuns:

Nu

| Andrei226035 a răspuns:

Nu tot timpul