| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca psihologii iti pot spune ce fel de personalitate ai dupa scris?

12 răspunsuri:
| xBebelushax a răspuns:

Cel care iti spune ce fel de personalitate ai ghidandu-se dupa scris se numeste grafolog. happy

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Da este foare adevarat un coleg de al meu a aflat ca e gentil cu fetele da cand cineva sa ia rau de el il bate si asa e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Dar nu toti, doar specialistii grafologi.
In orice caz, isi mai pot da cu parerea aiurea despre personalitatea ta, bazandu-se pe cele scrise de tine, profii de romana, sefii, si deseori nevestele.

| ThePoet a răspuns:

Intr-o oarecare masura, probabil ca pot, dar nu pot deduce chiar foarte multe detalii despre personalitatea ta, doar asa niste trasaturi de caracter, chestii de genu.

Răspuns utilizator avertizat
| steffanna a răspuns:

Da, este adevarat iti spun asta pentru ca mama mea este psiholog.

| feelb a răspuns:

Da,deoarece scrisul pune in evidenta numeroase caracteristici psihoindividuale.de aceea a aparut Grafologia, care se ocupa cu studiul scrisului, iar aristotel a fost un intemeietor al acestei stiinte.aspectele care evidentiaza personalitatea ta sunt:forma, dimensiunea, directia si inclinatia scrisului, ritmul, apasarea scrisului(presiunea) etc.

| Gabitzameah a răspuns:

Da este foarte adevarat, deoarece orice cuvint sau orice litera te marcheaza pe tine in special, de exemplu viteza in care scrii apasarea scrisului si prin astea se observa ce fel de personalitate esti.