| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca se vor afla toti anonimii pe ask.fm?

15 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Igen!
( am scris "da" in alta limba, ca sa nu se prinda careva)

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Vorbesti serios?

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesc maghiara.

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Eu chiar nu glumesc. Daca vrei sa raspunzi normal bine, daca nu du-te cu glumele tale in alta parte

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, am inteles, nici tie nu-ti plac ungurii...

De fapt a fost o gluma, am zis ca rasul e sanatos si n-o sa ne strice sa radem un pic.
Sa mai destindem atmosfera tensionata, pentru ca urmeaza sa-ti spun ca or sa se afle anonimii...

Na, Servus!
( ai grija de tine)

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Bau! : ))

| Hombre a răspuns (pentru Leocerba):

"Vorbesc maghiara."
De ce măi, de ce vorbesti maghiara, engleza nu-ti ajunge, basca ca mai stii si romaneste? Mama voastra de negri.winking

| Leocerba a răspuns (pentru Hombre):

Blondule, e pistă falsă aia cu "Vorbesc maghiara", in afara de capra( la care se zice "checiche" dar nu stiu cum se scrie) si inca vreo trei`jde propozitii cuviincioase si necuviincioase, nu prea le am. Am spus-o strategic, s-o enervez pe TumblrSkull, sa-i distrag atentia de la ask.fm, ca ask.fm e oricum o porcarie( porc in maghiara se zice "diznio"). Intelegi?

| Leocerba a răspuns:

TumblrSkull, stiu ca asa pare dar, in esenta, eu nu glumeam.
Cand am raspuns cu "Da" am avut in vedere situatia fetitei din Marea Britanie, a carei poveste legata de ask.fm o stiu toti utilizatorii de ask.fm. Cand ea s-a sinucis pentru ca au hartuit-o trollii de pe ask.fm cu intrebari dure, Prim-ministru Marii Britanii s-a bagat pe fir.Atunci s-a umblat la istoricul tuturor intrebarilor, evident ca s-a ajuns si la IP-ul utilizatorilor si s-a aflat ca tocmai fetita care s-a sinucis isi punea de pe acelasi IP cele mai dure intrebari, in calitater de "anonim" desigur, automutilandu-se. Foarte incurcate mintile oamenilor, ideea este ca pe baza IP-urilor, s-au aflat imediat anonimii atunci.
Sigur, situatia era una exceptionala dar anonimii nu-i greu sa fie aflati, in caz de forta majora. D`aia am zis "DA".
Pai? Eu nu glumesc pe seama ta, copil-copac... iuui.

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Am zis eu ca ai glumit? Te autoataci. Eu nu am intrebat daca se pot afla, am intrebat daca SE VOR AFLA. Asa mi-au spus foarte multi, ca de la 17 decembrie (parca) va fi posibil sa vezi orice anonim cine este

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

De la 17 decembrie? Nu cred.
Tu stii ca pe internet lumea se imparte-n 2: pe de o parte sunt cei care simt nevoia anonimatului, ca sa nu li se monitorizeze toate datele, sa nu fie urmariti, pe de alta parte sunt cei care vor identitati reale, lumea sa nu se poata ascunde dupa o identitate falsa. Facebook-ul se duce din ce in ce mai tare spre politica numelor reale, o face pas cu pas, ca sa nu sperie utilizatorii, dar ask.fm-ul a promovat intotdeauna anonimatul, practic pe asta se bazeaza.
Asa ca Da( Igen ) oricand se pot afla anonimii dar NU, nu cred ca brusc sa schimbe aia regula cu 180 de grade. Nu vad care ar fi avantajul lor sa faca asta, si daca nu au niciun gesheft, atunci n-or s-o faca.

| Hombre a răspuns (pentru Leocerba):

Aşa Leo, susţine anonimatul că altfel mă descoperă ăştia şi imi mătrăşeste caprele.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Nu, o să se afle niciodată

Bye!

| Ironicnαme a răspuns:

Nu, eu nu cred.

| Planta55 a răspuns:

Nu