| Piticot09 a întrebat:

Este bine sa fii pesimist?
Eu mereu ma gandesc la ce e mai rau...

Răspuns Câştigător
| iDizzySmile a răspuns:

Pai...uneori e bine ca sa nu ai asteptari prea mari insa acelea sa se indeplineasca dar uneori nu e bine pentru ca-->relatia ta cu prietenii va avea de suferit...probabil isi vor schimba parerea despre tine iar daca vei fi mereu pesimist niciodata nu vei descoperi cum e sa fi optimistlaughingglumescsper ca te-am ajutathappyfunda?

2 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Este bine sa fii realist. Ceea ce este diferit de a fi pesimist. A fi realist inseamna a lua in calcul toate posibilitatile, atat pe cele rele, cat si pe cele bune. A fi pesimist inseamna sa te gandesti doar la ce este mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu