| BUBULINA a întrebat:

Ce gandesc un optimist si un pesimist despre criza economica mondiala.
Optimistul: Vai, vom ajunge cu totii sa cersim...
Pesimistul: De la cine?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Bubulina, cred ca e invers...Pesimistul se lamenteaza, optimistul e preocupat sa afle de la cine ar putea cersi...

Un tata avea doi copii, unul pesimist si unul optimist. In fiecare zi cel optimist era zglobiu, cel pesimist era tot timpul plouat. De Craciun tatal s-a hotarat sa il faca fericit pe pesimist si nefericit pe optimist. Asa ca i-a luat pesimistului o tona de jucarii si optimistului o gramada de balegar. Pesimistul cand a vazut jucariile a inceput sa se planga ca acum toti copiii la scoala or sa il invidieze, ca nu o sa aiba timp sa se joace cu toate etc, si optimistul fugea razand din camera in camera. Tatal il intreaba:

- De ce razi ba, ca ai primit o gramada de balegar?!

- Da, da` trebuie sa fie si poneiul pe aici pe undeva!

5 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Doi inteligenti......cu pareri inteligente!
misto!

| Leea1234 a răspuns:

Doi fratiori - unul pesimist si unul optimist. Cel optimist era evident mereu multumit de toate, cel pesimist se plangea de orice.
De craciun, parintii vor sa le dea o lectie de viata. In dimineata de craciun, copiii se repezesc sa vada cadourile sub brad. Pesimistul primise o bicicleta rosie superba. Incepe sa bombane nefericit:
- Da, o bicicleta! Pana invat sa ma dau... si pe urma o sa am o pana, o sa trebuiasca sa ii schimb cauciucul, o sa cad si o sa imi sparg capul, de ce a trebuit Mos Craciun sa imi distruga viata?! Tu, ce ai primit?
Optimistul primise o balega.
- Eu? Un calut. Trebuie sa fie pe aici, pe undeva!

| Leea1234 a răspuns:

Romanii, oameni incercati de-a lungul istoriei se clasifica astfel:
-optimisti: invata engleza
-pesimisti: invata maghiara
-realisti: invata sa traga cu arma

| flower a răspuns:

Lol. buna asta

| lencikk a răspuns:

rolling on the floorde la partid rolling on the floor