| chiftelutacrocanta a întrebat:

Este ceva obisnuit in Romania ca atunci cand barbatul se duce acasa de la munca femeia sa se planga cu ce ii lipseste in casa si cu greutatile care o apasa si cu copiii mici si asa mai departe? Sau doar femeile care duc lipsa de bani se plang in halul asta?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E datoria femei sa asigure un viitor acelui copil si sa caute un mascul mai bun daca actualul nu e bun

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu-i normal, o fac doar cele care au o problema (depresie, anxietate, pesimis, nagativiste) si sunt nefericite cu viata lor.

O femeie fericita, va fi intotdeauna optimista ca ziua de maine ii va aduce ceva bun si salvator.

Toate femeile vor comfort in casa, bani si mancare din abundenta, dar daca nu se poate, nu trebuie sa-ti omori sotul pentru neajunsurile tale, mai ales daca stai acasa si astepti ca el sa aduca si sa te intretina.
Nu ajuta cu nimic rautatile cand deschide gura, dimpotriva, nu fac decat sa amarasca un om si asa stresat si obosit de la munca, sa invenineze o realtie care ar putea fi frumoasa, chiar daca sunt lipsuri care pot fii remediate in viitor.
O femeie echilibrata si fericita, va fi intotdeauna una pozitivam blanda, buna, calma si calda, chiar si in cele mai grele lipsuri si probleme familiale, cautand solutii si calmand situatia.

| T0T a răspuns:

Dacă duce lipsa banilor marș la muncă aș exclama! Un copil poate fi îngrijit chiar dacă ambii părinți muncesc. Oricum mamele se bucură de o perioadă la început liberă pentru a se ocupa de copil, au anumite facilități. Dacă se țin de treabă și sunt serioase și nu stau doar la întins mâna fiind pe interes chiar nu au motive să se plângă. O familie trebuie să fie unită iar într-o așa familie dragostea și înțelegerea trebuie să primeze însă și întrajutorarea. Și nu mai vorbi doar de România, nu suntem așa unicați să știi. Până la urmă toți suntem oameni însă suntem supuși la condiții de trai diferite. Dar vestea bună e că aveam această mare rețea ce ne conectează pe toți și ar trebui să ne influențeze în bine dacă știm să o utilizăm.

| Florentina9210 a răspuns:

De aceea e bine sa ne gandim de doua ori inainte de a face un pas. Nu vrea nimeni sa duca grija zilei de maine.