| sarmalutapicanta a întrebat:

Este cineva fericit in acest moment? dar fara sa fi baut alcol, cum sa fiu fericit va rog explicati-mi

6 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

N-am pus picatura de alcool in gura de 2 ani si ceva. Eu sunt foarte fericit atunci cand sunt singur acasa si citesc o carte sau lucrez la informatica ori matematica. Sunt fericit ca muncesc, dar este mai mult pasiune, deci sa scoatem 'muncesc' din propozitie. Faza rea este atunci cand cineva iti spune: " fa ceea ce-ti place." Sa nu faci asta niciodata. De ce sa stai in zona ta de confort? Cu ce iesi in vedere? De ce sa-ti impui limite? Omul poate invata orice, chiar daca-i place sau nu. Informatica, pentru mine, a devenit pasiune datorita faptului ca m-am apucat sa citesc informatii ( carti, site-uri, etc). La fel ca alcoolul, si drogul, media, mancarea nesanatoasa, au acelasi efect.
Eu consum doar apa de izvor, mancare pregatita, fructe si o data pe luna 4 patratele de ciocolata.
Eu am mai dat odata definitia fericirii aici: http://www.tpu.ro/......-de-gasit/
Bafta!

| Dariusuu a răspuns:

Fericirea e trecătoare aşa că încearcă să fii tu însuţi şi să te bucuri de fiecare clipă a vieţi pentru că te vei trezi peste 40 de ani că ţi-a trecut viaţa cu o viteză nemiloasă şi îţi vei da seama că nu ai trăit momente care să-ţi rămână în inimă mult timp.

Iubeşte, îndrăzneşte şi riscă.

Viaţa e scurtă.

| AirănMeidăn a răspuns:

eu, eu
pai am vorbit cu cineva care mi-a zis ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ca sa fii fericita nu trebuie sa ai stres.Stresul vine din ganduri negative.

Urmareste asta si iti faci o idee. Da pauza acolo unde nu intelegi ceva si cauta sa intelegi ce vrea sa spuna tipul.

https://www.facebook.com/cristian.muresanu/videos/10200852317691747/

| vanessa1075 a răspuns:

Nu trebuie sa fi beat sau drogat ca sa fii fericit. Pur si simplu e o stare de spirit pe care o poti gasi in lucruri marunte, ca de exemplu, simplul fapt ca ai o familie fericita si sanatoasa. Gandeste pozitiv si fericirea va veni singurawinking

| AnaHfDaE a răspuns:

Alcool pentru fericire? in niciun caz... fericirea vine cand te simti bine cu tine insuti chiar daca ai multe probleme sau nevoi.Incearca sa te accepti asa cum esti sa faci lucruri care te inveselesc, stiu ca e usor de spus si greu de facut dar macar gandeste-te, la ce ajuta tristetea? la nimic, din contra...