| Parakeets a întrebat:

Este greșit să nu te simți bine în final în niciun grup, printre oameni și să alegi (aproape conștient) singurătatea? Dar dacă la anumite perioade mai resimți "singurătatea" aia, dar tot nu vrei să fii printre oameni, e greșit? Adică e greșit feelingul ăsta în care simți că nici așa, dar nici așa nu e bine?

Și acum de fapt ceea ce mă macină cu adevărat. happy
Reușesc oamenii ăștia, fără relații/pile/oameni în jur? Prin reușită mă refer la reușita financiară/carieristică.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu. 3. Nu. 4. Unii din ei, da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru reușita financiară ai nevoie de câțiva oameni. Nu reușești singur, decât dacă ai o profesie ce merge solo.

| Continchiscontsters a răspuns:

Dumnezeu dacă îți știe inima îți va deschide uși și nu ai cum sa cazi jos și sa nu reușești dacă el știe ce inima ai și ce vei face mai departe și tu altor oamenii la rândul tău atâta timp cât ești un om bun și nu faci rău nimănui și nu te bucuri la necazul și probleme altor oamenii și nu ești lacom pe pâinea și bunul altuia Dumnezeu nu te lasă să cazi și nici sa ajungi rău căci știe ce ai în inima ta și mereu îți va fi alături și în spatele tău.