| elena a întrebat:

Este nepoliticos sa bei direct din sticla, ma refer la cea de bere, cand stai la masa cu o persoana de sex feminin?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Indicat ar fi sa-i ceara chelnerului un pahar...torna in pahar, si din el bea...[si numai in compania unei doamne]

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In mod normal nu se consuma din sticla, nu este politicos, dar nici igienic.

| alexam a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... mie imi face placere uneori sa beau bere din sticla, dar foarte rar. Eu fiind femeie ma simt mai deosebit cand beau din sticla. Ca barbat/ baiat, daca esti la un pranz sau cina cu o doamna/ domnisioara CLAR nu e politicos sa bei din sticla! big grin

| mircea23 a răspuns:

Parerea mea e ca da...
si mai ales daca are un pahar langa pers. respectiva