| Danielbaiat a întrebat:

Este profital financiar sa mergi cu work and travel, tiinat cont că eu as dori să mă duc să muncesc fara sa călătoresc și să cheltui banii?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite, ai aici povesti reale de la oameni care chiar au fost

https://www.reddit.com/......sa_ma_duc/

rezumatul e ca daca muncesti mult fara sa te relaxezi si prinzi si un job care implica ceva tips mai la negru poti castiga banuti

| relian a răspuns:

Work & Travel nu inseamna ca te duci la munca spoi calatoresti sa cheltui ceai cistigat?
Aia is o firma care se ocupa cu locuri de munca cu vacante, calatorii etc
Te duci muncesti, dupa vii inapoi, nu te gindi ca o sa mai faci si altceva.
Dr cheltuit bani, aia tine de tine.

| Dandinelle a răspuns:

E profitabil pentru studenti pentru ca:
- ai job si de obicei si cazare asigurata
- prinzi experienta minima (de 3 luni)
- vezi si poate iti permite timpul sa mai si vizitezi zona.
Daca e pentru SUA nu prea ai alte obtiuni decat astea din cauza vizei, care oricum trebuie luata. Noroc sa ai sa prinzi un job decent si nu ceva in bucatarie (toata lumea pe care am auzit-o plimbandu-se cu programul asta evita bucataria)